Užite si večné mesto s rodinou! Do Ríma s krpcami!

Užite si večné mesto s rodinou! Do Ríma s krpcami!

Evely 14. 6. 2018

Prečo nie? Rím je krásne pokojné mesto, bohaté na pamiatky, fontány a námestia. Deti prvýkrát leteli, tak to bol pre nich skvelý zážitok.

Odporúčam iba príručnú batožinu, kufre na kolieskach si deti sami hrdo odnesú letiskovou halou;)  A ďalšou výhodou je, že checking spravíte z pohodlia domova a na letisko stačí prísť 40 minút pred odletom. Doprava v Ríme je vyriešená super, lístky platia až deti od 10 rokov.

Po prílete sme navštívili Vatikán, Baziliku sv. Petra, ktorá je sprístupnená zadarmo, ale odporúčam si zaplatiť vstup do kopule, platia iba dospelí. Sú tam zaujímavé schody, ktoré drobci vybehli s nadšením sami. Výhľad stál za to. Z námestia sme prešli pešo k Anjelskému hradu, po ceste sme sa osviežili talianskou zmrzlinou. Tú nájdete na každom rohu, takže je čo ochutnávať. 😉

Druhý deň sme sa vybrali za históriou do Kolosea a Forum Romanum. Pre Rím sú typické dlhé rady, no posúvajú sa pomerne rýchlo, ľudia sa správajú slušne, žiadne šomranie a tlačenie. Ak máte menšie deti, odporúčam sa ísť spýtať ochrankára dopredu, možno vás pustí, my sme to tak robili. Prekvapivo deti ruiny bavili, spestrili sme si to víziami, kde bola asi promenáda, kto býval v domčeku… a  detská fantázia pracovala na plné obrátky. Vyšli sme na piazza Venezia, kde deti ohúrili sprayeri, ktorí za pár minút vytvorili nádherne diela, jedno sme si doniesli domov.

Výlet sme zakončili krásnou fontánou Di Trevi, do ktorej krpci otočení chrbtom hodili mincu, aby sa k nej ešte vrátili a šup do metra pri Španielskych schodoch. Nasledujúci deň sme si dali Vatikánske múzea, čo deti po 30 minútach začalo nudiť. Vynahradili sme im to večerným Rímom. Na námestí pred Panteónom bolo kopec umelcov, tak na nich v nemom úžase pozerali.

Prešli sme sa námestíčkami, na ktorých to žilo, pozreli štvrť Trastevere a vysvietené pamiatky. Ďalšie dni sme zvolili program pre deti. V Zoo deti potrénovali orientáciu na mape, pri tom, ako hľadali výbeh, v ktorom práve kŕmili medveďa, hrochy či vlky…

Rím je prímorské mesto, tak sme využili aj blízkosť mora. Prevažne sú v Ríme platené pláže, ale keď sa odveziete na zastávku Lm Amerigo Vespuci, nájdete tam aj neplatenú. Vrátili sme sa unavení, ale plní zážitkov.

Foto: Ján Kadera 

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!