Mamička Blogerka: BABY FRIENDLY dovolenka v Tatrách

Mamička Blogerka: BABY FRIENDLY dovolenka v Tatrách

Ivulík 23. 7. 2018

Hneď ako náš drobec vyrástol z konfekčného čísla 68 a slniečko na nás robilo svoj marketing začali sme riešiť otázku DOVOLENKA S DIEŤAŤOM. Kedy je ten správny čas? V akej konfekčnej veľkosti je to úplne ideálne? Je vôbec vhodné ísť niekam s drobcom ktorý nemá ani rok?

Jeden názor za všetky mamičky neexistuje. Túto záhadu nechám vyriešiť teda každú mamičku po svojom. My sme sa rozhodli s drobcom už dorasteným do konfekčnej veľkosti číslo 80, že jeho prvá mini dovolenka bude na Slovensku v našich obľúbených Vysokých Tatrách.

Lokalitu sme mali jasnú, tak som sa pustila do hľadania pobytu. Bolo to o niečo náročnejšie ako som predpokladala. Nikdy som si nemyslela, že zapožičanie detskej postieľky nie je normálne a tiež som žila v mylnej predstave, že táto služba je vždy bezplatná. Rýchlovarná konvica s minichladničkou, bývajú tiež na „špeciálnych izbách“. Jednoducho moja začiatočnícka prvo-mamičkovská neznalosť mi spôsobila pár prekvapení. O výsledkoch môjho prieskumu a môjho malého top rebríčka sa s vami už zorientovaná v problematike rada podelím.

Keď nás ešte budil budík a nie dieťa a slovo príkrm sme ešte nemali „zavedený“ v slovníku našim favoritom bol rezort Tatragolf Veľká Lomnica. Minimálne posledných päť návštev Tatier sme ním nepohrdli a radi sa vracali práve sem. Ani tento krát pri našej o niečo náročnejšej požiadavke nesklamal. Ide o komplex apartmánov so základným vybavením kuchynky na uskladnenie či ohriatie detského príkrmu. Postieľku vám tiež bezplatne zapožičajú. V komplexe je detský kútik a vonkajšie detské ihriská. V letných mesiacoch je priamo v rezorte Aquafun park s bazénmi a nafukovacími atrakciami.

Navštívte Veľkú Lomnicu

Ďalší do oka mi padol z ponuky hotel Horizont v Starej Lesnej. Zapožičanie detskej postieľky, detský kútik, vonkajšie detské ihrisko a vnútorný bazén bola pre mňa celkom lákavá kombinácia. Počasie v Tatrách býva nevyspytateľné a prekvapivé rovnako ako nálada nášho drobca. Preto sme museli kalkulovať aj s dlhším časom stráveným v hotelovom rezorte.

Hotel Horizont Resort****

Pri ďalšej ponuke po prvotnom rozčarovaní, ako to teda v tom baby friendly svete vlastne reálne funguje, som takmer odpadla. Grand hotel Permon ++++ Podbanské. Tento hotel som doteraz evidovala ako miesto maximálneho pohodlia, luxusu s najväčším wellnessovým komplexom. Nikdy som si ho nespájala úplne s rodinnou dovolenkou s dieťaťom. Chyba! Veď čítajte ďalej. Pre deti tu majú: vodný svet Kids´Paradise s niekoľkými detskými bazénmi, vonkajšie detské ihrisko, detský kútik, animačný program, maskotov a vraj hviezdami komplexu sú hovoriace papagáje. Z detskej  vybavenia zapožičiavajú: detské postieľky, detské župany, detské vaničky, sedák na WC a nočník, rýchlovarnú konvicu, detské stoličky v reštaurácii, prebaľovacie pulty majú na 2 poschodiach a je tu tiež „detská kuchynka“, kde sa rýchlo postaráte o príkrm vášho drobca. Paráda, preparáda aj keď cieľom dovolenky je byť čo najviac na čerstvom vzduchu, toto znelo ako materská pohodlno-praktická rozprávka so záložným plánom (proti dažďu aj úpalu). Počet hviezdičiek a poskytované služby sú adekvátne ohodnotené a finančne určite zaťaží rodinný rozpočet najviac zo spomínaných hotelov. Preto som hľadala aj nejakú alternatívu k tomuto materskému raju. Podarilo sa.

Hotel Pieris (vzdialený 3 minúty autom od Grand hotela Permon ++++). Priamo na Zlavomate som našla ponuky pobytov do tohto hotela v ktorých je aj celodenný vstup do Kids´Paradise, využívanie detského kútika a vonkajšieho detského ihriska priamo v Grand hotel Permon++++. Zapožičanie detskej postieľky je samozrejmosť a v ponuke sú izby pre rodiny s mini chladničkou a rýchlovarnou konvicou (maminy chápu asi o čom pri deťoch stále píšem).

Chcem s rodinou navštíviť Hotel PIERIS***

Toto je môj malý rebríček prvej baby friendly dovolenky nášho drobca. Všetko sa určite dá aj úplne inak. Ale vzhľadom na to, že môj posledný štvordňový all inclusive pobyt bol v pôrodnici (ako asi u väčšiny maminiek s dieťatkom do jedného roka), tak som hľadala aj trochu pohodlia a ozajstnej dovolenky z tej materskej dovolenky. Tri spomínané hotely nájdete aj na Zlavomate a určite ušetríte a získate v pobytovom balíku aj nejaký bonus v podobe zliav a voľných vstupov do aquaparkov. To poteší. Konkrétny výber hotela s reálnym zhodnotením a aj o  kočíkových túrach vám určite rada napíšem v ďalších príspevkoch. 

Ivulík

Maminka ambasádorka

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!