Doprava či doľava? Veď všade je len kukurica!

Doprava či doľava? Veď všade je len kukurica!

Tami 26. 7. 2018

Aj vy ste si v detstve radi kreslili na papier labyrinty a ceruzkou potom hľadali cestu von? Alebo to zbožňujú vaše deti? A čo takto vyskúšať si taký labyrint naživo? Teraz máte jedinečnú príležitosť urobiť tak v kukuričnom bludisku!

Prvé kukuričné bludisko na Slovensku sa nachádza v obci Vlčkovce blízko Trnavy. Ak sa tam vyberiete autom, k samotnému bludisku vás veľmi dobre odnavigujú viaceré tabule v obci. Parkovať sa dá bezplatne priamo pred vstupom do bludiska pozdĺž asfaltovej cesty.

Bludisko je otvorené celé leto denne od 9:00 do 18:00, pričom posledný vstup do bludiska je o 17:30. Zatvorené je len v prípade nepriaznivého počasia. Vstupné do bludiska je pre dospelých 2,50 € a pre deti 2 €. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma. Kukuričné bludisko je veľké 2,5 ha a dĺžka trasy je 1,9 km. Po bludisku sa môžete pohybovať aj s detským kočíkom.

Aby to nebolo len o hľadaní východu, prevádzkovatelia umiestnili v rámci bludiska 8 stanovíšť, na ktorých nájdete tabuľky s hádankami a krátkou informáciou o kukurici, resp. o kukuričných bludiskách vo svete. Odpovede na hádanky deti vpisujú do tajničky, ktorú dostanú pri vstupe. Po správnom vylúštení tajničky dostanú malú odmenu.

Pre dospelých je pripravená súťaž o najrýchlešieho hľadača QR kódov, ktoré sú tiež umiestnené na tabuľkách s hádankami. Víťaz súťaže bude oznámený a odmenený 2.9.2018, takže stále máte čas sa zapojiť. I keď sa to na prvý pohľad môže zdať jednoduché, nájsť všetky stanovištia zaberie určitý čas a vyžaduje si to aký taký orientačný zmysel. Nám to s naším drobcom trvalo skoro hodinu a pol.

Okrem bludiska v areáli nájdete tiež viacero atrakcií pre deti. Vyskúšať si môžu hádzanie kruhmi na stĺpiky či loptičiek do vedierka. Určite sa vyšantia sa aj na pyramídach postavených z balíkov slamy. Dokonca je možné previezť sa na traktore. Cena za jednu jazdu je 5 €. Pri bludisku nájdete aj ohnisko a malý bufet. No a ak by ste pri prechádzke bludiskom dostali chuť na kukuricu, môžete si ju tu aj zakúpiť. Cena je 0,3 € za kus. Tak teda príjemné blúdenie! 

Ako sa vám článok páčil?

Tami

Odjakživa som zbožňovala cestovanie a spoznávanie nových miest. Teraz, keď som už mamou, zbožňujem to ešte viac, pretože mi do mojej cestovateľskej partie pribudol skvelý parťák.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!