TESTUJEME: Andersen – potešenie v kornútku

TESTUJEME: Andersen – potešenie v kornútku

Tipy od rodičov 27. 5. 2019

Zmrzlinu Andersen v Bratislave určite neprehliadnete, nakoľko sa nachádza hneď v úvode Hviezdoslavovho námestia. Privíta vás milý personál a očarí veľký výber sladkého pokušenia.

Mamička Denisa

My sme neodolali a vyskúšali sme nugátovú príchuť a slaný karamel. Nakoľko máme odskúšaných už niekoľko tradičných zmrzlín v Bratislave, musím objektívne zhodnotiť, že nugátová patrila medzi slabšie stránky na tejto prevádzke, ale slaný karamel to pekne vykompenzoval. Kornútok bol čerstvý, sladučký, chrumkavý, presne podľa želania.

Veľkou výhodou je to, že zmrzlináreň Andersen ponúka možnosť posedieť si a chutnú sladkosť si náležite vychutnať v krásnom prostredí námestia – túto možnosť ponúka len máloktorá prevádzka obdobného charakteru.

Naše odborné očko preverilo aj rýchlosť obsluhy, nakoľko sme po zakúpení zmrzliny ostali v blízkosti ešte približne 30 minút. Zjavne sú zamestnanci zohratí, zástup kupujúcich bol neustále v prijateľnej veľkosti.

Prevádzku môžte aktívne sledovať aj na Instagrame, čo ocenia predovšetkým fanúškovia rýchlych správ a fotografie.

Cena je na rovnakej úrovni, ako okolité zmrzlinárne v centre mesta, avšak oproti niektorým, zvučným prevádzkam práve na tomto mieste dostanete o niečo menšiu porciu. Určite však stojí minimálne za osobné vyskúšanie a vytvorenie si tak vlastného názoru.

Mamička Kamila: Privolávame leto so zmrzlinou Andersen

Keď sa to vonku podobá skôr na október ako koniec mája, treba si leto nejako vyčarovať. S pomocou kamarátov a zmrzliny Andersen sa nám úspešne a lacno podarilo teleportovať na tropický ostrov. Ak sa tam chcete dostať aj vy, skúste taliansku zmrzlináreň na Hviezdoslavovom námestí. Názov zmrzlinárne je ozaj výstižný, lebo tak ako Andersen písal rozprávky, aj táto zmrzlina je rozprávková.

Široký výber príchutí, v ponuke vegánske druhy – najmä ovocné sorbety, ale napríklad aj čierna čokoláda, ako aj vegánske a bezlepkové kornútky, možnosť čokoládovej polevy – to všetko poteší malých aj veľkých maškrtníkov. Príjemná obsluha odolná voči  kriku malých detí je čerešničkou na torte…alebo skôr na zmrzline. Cena jedného kopčeka je 1,50 eur.

S kornútkom máte možnosť posedieť si vonku a čo je fajn, deti si môžu pobehať po neďalekom ihrisku a pri fontánach. Spája sa to s vysokým rizikom škvŕn na oblečení, ale čo by sme nespravili pre detskú radosť. Veľkosť kopčeka je možno menšia ako v podobných prevádzkach, ale kvalita je predsa nad kvantitou. S našim výberom sme  boli veľmi spokojní a vrelo odporúčame zhrešiť tu. 

Tipy od rodičov

Je chodník vhodný pre kočík? Čaká na konci cesty odmena v podobe domáceho ľadového čaju a detského ihriska? Je prehliadka zámku odborná a na dve hodiny alebo je prispôsobená aj deťom? Kde nájdete príjemnú kaviareň s detským kútikom alebo dokonca múzeum pre deti? To všetko a oveľa viac vedia naši ambasádori, aktívni rodičia, ktorí nám posielajú fotky a zážitky s deťmi.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!