Slovinsko – očarujúca krajina Európy 2. časť

Slovinsko – očarujúca krajina Európy 2. časť

Zľavomat.sk 7. 6. 2019 Zdieľať

Ak si vás táto krajina doposiaľ ešte nezískala, teraz sa tak určite stane! Veď len samotný Triglavský národný park v sebe ukrýva množstvo tajomstiev a krás. Na niekoľko z nich narazíte práve vtedy, ak sa rozhodnete obísť pohorie dookola, čím sa vám naskytne skutočne netradičný pohľad na Slovinsko.

V čase, keď je horský prechod cez národný park pre množstvo snehu uzavretý, obchádzková trasa vedie cez hranice do Talianska a zase späť do Slovinska. Takouto zachádzkou však o krásy Triglavu vôbec neprídete, práve naopak, narazíte tu na skryté poklady ukryté hlboko v horách. Najkrajšie horské scenérie sú len kúsok za hranicami s Talianskom v meste Log pod Mangartom, kde sa vysoké štíty týčia hneď nad údolím.

Log pod Mangartom

Miesto, kde by ste sa mali počas tejto cesty určite pristaviť je významná slovinská pevnosť Kluča. Od pevnosti sa vinie turistická trasa, ktorá vás prevedie miestami, kde v minulosti zúrili kruté boje uprostred skál. Ak budete pokračovať chodníkom smerom k pevnosti Fort Hermann, narazíte na tunel vytesaný do skaly aj s miestnosťami, odkiaľ boli ostreľovaní nepriatelia. Kvôli údoliu poznačenému vojnami nazvali tento chodník Cestou mieru, aby si ľudia, ktorí tadiaľto prechádzajú uvedomovali skutočnú cenu mieru.

Cesta mieru

Mesto Kobarid zaujme netypickou architektúrou pamätníka, ktorý tvorí súčasť kostola sv. Antona a kostnice, ktorá v sebe ukrýva spolu 7014 pozostatkov talianskych vojakov. Návšteva tohto miesta zanecháva silný dojem, ktorý sa umocňuje každým ďalším prejdeným oblúkom.

Kobarid

Neďaleko mesta sa ukrýva ďalší klenot – vodopády Veľký a Malý Kozjak. K Veľkému Kozjaku však vedie iba úzky chodník, čo môže byť problematickejšie, ak sa tam naraz ocitne väčší počet návštevníkov.

Veľký Kozjak

Veľkým lákadlom pre turistov je aj rieka Soča, typická svojou čistou, tyrkysovo sfarbenou vodou. Divoké pereje týchto vôd využívajú ľudia na vodné športy ako rafting alebo kajakovanie.

Vodné športy na rieke Soča

Neďaleko mesta Bovec sa nachádza vodopád Boka, ku ktorému vedie upravený turistický chodník s krásnymi vyhliadkami na panoramatickú krajinu. Hodinový výstup k poslednej vyhliadke vás odmení neuveriteľným výhľadom na Julské Alpy.

Vodopád Boka

Julské Alpy

Tolmin Gorge, alebo inak nazývaná aj roklina Tolmin je skutočným zážitkom. Nachádza sa neďaleko mesta Tolmin a hoci je vstup na okruh je spoplatnený, čakajú tu na vás upravené chodníčky, na ktoré nie je problém vziať si aj domáceho miláčika.

Roklina Tolmin

Slovinsko ponúka veľké množstvo miest, ktoré si nájdu svojich obdivovateľov. Turisti, športovci, milovníci prírody, histórie či kultúry, pre každého je tu niečo, pre čo sa oplatí prísť.

Autor: Tina

Zľavomat.sk

Zľavomat.sk

Nové inšpirácie a zážitky na každý deň!