Kapkejkáreň - útulná cukráreň v starom meste

Kapkejkáreň - útulná cukráreň v starom meste

Evely 9. 8. 2019 Zdieľať

Neďaleko Kamenného námestia v Bratislave, v budove hotela Kyjev, sa nachádza malá, ale za to veľmi príjemná Kapkejkáreň. Tí, čo ste starí Bratislavčania a poznáte okolie starého neatraktívneho Prioru, tak práve takéto podniky mu dodali dušu.

Farby podniku sú ružové a biele, pôsobia veľmi pekne a jemne. Človek sa v ňom príjemné cíti, a už ani nehovorím, keď zbadá vitrínu s vyloženými kapkejkami. Nevie sa vynadívať na tu rôznorodosť a jednu si vybrať. Sú krásne a veru vyrobené s láskou.

Na výber máte niekoľko rôznych druhov, ktoré obmieňajú. My sme si vybrali ako prvý jahodový kapkejk, keď ste sa doň  zahryzli, vo vnútri ste objavili niekoľko kusov jahôd. Na vrchu bola zdobená krémom a čerstvou jahodou. 

Dostali ste chuť na kapkejk? Kliknite SEM a vyberte si svoj vlastný!

Druhá z ochutnávky bola malinová. Táto bola vyvážená, aj krém na vrchu bol malinový, takže taký sviežejší. 

Ďalšia padla nutelovo-banánová. Vnútri koláčika sme natrafili na kúsky banánu a celkom dosť nutely. Na vrchu krému bola chutná čokoládka Ferrero Rocher.

Veľmi chutný bol aj brownie kapkejk zdobená čokoládovou penou a čučoriedkou. A posledný kapkejk, ktorý sme ochutnali, bola slaný karamel zdobený ovocím. Celkom zaujímavá a nevšedná chuť.

Milá mladá čašníčka nám ich s úsmevom zbalila do krabice, kde sa všetky pekne vynímali. Odporúčame vyskúšať, naozaj je z čoho vyberať, sú chutné a veru vhodné ako zákusky na oslavu. 

Zľavomat vám ich momentálne ponúka v zľave a okrem koláčika si môžete vychutnať i kávičku. Viete si posedieť vnútri, ale i vonku. Okrem kávičky majú k dispozícii limonády či čerstvé čaje, prípadne iné nealko. Za nás hodnotím tento podnik veľmi pozitívne. Čakajú na vás v  pondelok až piatok medzi 10:00–18:00. Keď budete mať cestu okolo, určite sa zastavte. 

Evely

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…