Sladká radosť v útulnom prostredí? Navštívte Kapkejkáreň!

Sladká radosť v útulnom prostredí? Navštívte Kapkejkáreň!

Evely 9. 8. 2019

Je dobre známe, že život si treba vedieť osladiť. A keď už, tak veru poriadne! Netreba vám piecť obrovské torty, naopak – aj maličký koláčik vie spraviť veľkú radosť. Kapkejkáreň je toho jasným dôkazom!

SLADKÉ ÚTOČISKO V CENTRE MESTA

Neďaleko Kamenného námestia v Bratislave, v budove hotela Kyjev, sa nachádza raj pre všetkých, ktorí zbožňujú niečo malé a chutné na zahryznutie. Reč je o Kapkejkárni - útulnej a veľmi príjemnej prevádzke, ktorá vniesla kúsok sladkej romatickej dekadencie do prostredia starého Prioru. 

Už samotné farby podniku – ružová a biela – vám prezradia, že pivo a hamburgery tu veru nenájdete. Tento jemný interiér skrátka ihneď každého naladí na sladkú nôtu – a to počkajte, keď zbadáte vitrínu s vyloženými kapkejkami! Na tú chutnú pastvu pre (samozrejme nielen) oči sa nedá vynadívať a je naozaj náročné si vybrať favorita. Koláčiky sú bezpochyby krásne a vyrobené s láskou.

KRÁSNE, CHUTNÉ A OD VÝMYSLU SVETA? ÁNO, TO SÚ KAPKEJKY!

V ponuke majú niekoľko rôznych druhov, ktoré stále obmieňajú. Ja som ako prvému neodolala jahodovému kapkejku a výsledok? Mňam! Po zahryznutí do nadýchaného cesta a krému som vo vnútri objavila dokonca niekoľko kusov sladkých jahôd.

Dostali ste chuť na kapkejk? Kliknite SEM a vyberte si svoj vlastný!

Druhý z ochutnávky bol malinový koláčik, ktorý bol o niečo menej sladký, osviežujúcejší, no rovnako neskonale dobrý. Ďalší (áno, nedalo sa prestať) padol nutellovo-banánový. Vnútri koláčika boli chutné kúsky banánu s naozaj štedrou dávkou nutelly. Blažený povzdych vo mne vyvolal aj fakt, že na vrchu krému bola čokoláda Ferrero Rocher.

Pri cukrovom ošiali som nemohla vynechať ani brownie kapkejk zdobený čokoládovou penou a čučoriedkou či poslednú lahôdku – slaný karamel zdobený ovocím. Zaujímavá a nevšedná chuť, pre ktorú sa sem určite ešte vrátim.

V tomto podniku je naozaj z čoho vyberať. Milá slečna vám dobroty dokonca s úsmevom zabalí do krabice, kde sa budú vaše budúce maškrty vynímať ako v magazíne. 

Kapkejkáreň myslí na všetko, a preto si tu okrem koláčikov môžete vychutnať aj voňavú kávu, limonády, čerstvé čaje či iné nealko – je len na vás, či tak urobíte vnútri, alebo vonku.

Za mňa tento podnik hodnotím veľmi pozitívne! Ak vás prepadne chuť na sladké a budete mať cestu okolo, určite sa zastavte! 

Evely

Som mama 4 detí (2 chalani a 2 baby). Venujem sa účtovníctvu a mám svoj internetový obchod malovane-tricka.sk. Radi trávime čas ako rodina spolu a zažívame niečo nové, dobrodružné na čo môžme potom dlho spomínať…

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!