Tipy na skvelé darčeky k MDD + špeciál plný rébusov a maľovaniek na stiahnutie

Tipy na skvelé darčeky k MDD + špeciál plný rébusov a maľovaniek na stiahnutie

Zuzka 30. 5. 2020

1. jún každoročne patrí všetkým deťom. Je to krásny a špeciálny deň väčších aj menších drobcov, ktorých sa rodičia a starí rodičia snažia potešiť milým darčekom či prekvapením. Čo je však pre dieťa top darček k MDD? Nechajte sa inšpirovať a strávte spoločne ten nejlepší Deň detí pod slnkom!

PIKNIK SO SLADKÝM PREKVAPENÍM

Prečo sedieť doma alebo v preplnenej reštaurácii, keď si môžete spoločné jedlo vychutnať aj netradičnejšie? Vyhliadnite si pekné miesto, zbaľte deky, opaľovacie krémy, dobré jedlo, nejakú spoločenskú hru a vyrazte na piknik! Čo by to však bolo za posedenie v tráve na MDD bez obľúbenej sladkosti? Uvidíte, ako sa detské oči rozžiaria, keď sa z piknikového koša zrazu vynorí nečakaná dobrota (a ak sa s ňou dieťa podelí, je to výhra aj pre rodičov :)).

Tie najlepšie sladké dobroty nájdete TU.

OBJAVOVANIE SVETA S KNIHOU

Máte doma malého knihomoľa? Podporte ho v tomto krásnom zvyku a dovoľte mu objavovať fascinujúce svety. Veď len vďaka knihám sa dostane do stredu Zeme, objaví Narniu, spozná Rokfort či zistí, ako dostať prsteň do Mordoru. Krásna kniha je jednoznačne jeden z najkrajších darčekov, aký môžete dieťaťu dať.

Vyberte si knižku, ktorá otvorí dvere do krajiny fantázie

HRAČKY, KTORÉ NAUČIA

Poznáte to – každé narodeniny, každé Vianoce, každá návšteva starých rodičov – to všetko končí prílivom nových hračiek. Niektoré si deti zamilujú už navždy, niektoré však veľmi rýchlo zapadnú prachom, rozbijú sa alebo neprinesú žiadny poriadny osoh. Stopnite bezhlavé zhromažďovanie zbytočných hračiek a dajte deťom niečo, čo ich nielen zabaví, ale aj poučí! Dnes je už k dispozícii obrovský výber edukatívnych hračiek, ktoré si vaše deti skrátka zamilujú.

Objavte hry a hračky, ktoré zabavia a aj naučia!

VÝLET

Darček, ktorý nie je hmotný, no poteší dieťa a zároveň celú rodinu? Vyberte sa spolu na výlet! Povyzvedajte, kam by dieťa rado išlo, čo by rado videlo a pripravte deň, na ktorý len tak nezabudne. Či už to bude prechádzka na nové miesto, cyklovýlet do prírody alebo návšteva zábavného parku, tento zážitok bude naozaj krásnym darčekom.

Nájdite tisíce tipov na výlety (nielen) zo Slovenska.

SPOLOČNÝ RODINNÝ ČAS? NA NEZAPLATENIE!

V dnešnej uponáhľanej dobe a počas zhonu na darčeky netreba zabúdať na jednu dôležitú vec – to najvzácnejšie, čo môžete svojmu dieťaťu dať, je spoločne strávený čas. Šťastné totiž nie je dieťa s najnovším tabletom, ale to, s ktorým si rodič každý večer prečíta rozprávku. Odložte na chvíľu povinnosti a nájdite si čas na svojho človiečika – zahrajte si spoločenskú hru, pozrite si jeho obľúbený film, vytvorte spolu niečoGarantu­jeme, že pre dieťa bude takto strávený čas podstatnejší, než hmotné dary.

S darčekmi to netreba preháňať. Prečo? To vám prezradí montessorri lektorka Lucia Kociánová.

KREATÍVNA CHVÍĽKA

Hľadáte spôsob, ako dopriať svojmu malému výmyselníkovi kreatívne vyžitie? Nebojte sa, my vám pomôžeme! Stiahnite si náš nový denník plný kreatívnej zábavy, ktorú vaše dieťa určite s nadšením ocení.

Špeciál pre deti plný rébusov a maľovaniek stiahnete TU.

RADA NA ZÁVER OD MAMINY JANKY CZOBOROVEJ: NEZABÚDAJTE NA DARČEKY, KTORÉ SI DIEŤA ODNESIE NA CELÝ ŽIVOT

Aj keď sa rodičmi učíme byť celý náš život, dobré hodnoty by sme mali našim deťom vštepovať už od narodenia. Pri zhone a množstve povinností, deti často nechávame len tak rásť, čo nie je správne. Nedostatok času vytvára drzé a nevychované deti bez akýchkoľvek hodnôt. A z daného dôvodu by mal každý jeden rodič dať svojmu dieťaťu okrem kopy hračiek i niečo na celý život – hodnoty, na ktoré nikdy nezabudne.

Tými základnými hodnotami u nás doma sú práve láska, úcta, česť, objatie a pravidlo, že sľuby sa majú plniť. Nikdy sa nelúčime bez bozku. Nikdy nepodvádzame – ani v hre Človeče nehnevaj sa. A platí to ako pre nás rodičov, tak aj pre naše deti. Darčekov vo forme hodnôt je istotne mnoho, ale tieto sú pre nás základné, vďaka ktorým verím, že z našich detí vyrastú múdre, čestné a zdravo sebavedomé osobnosti, ktorým tieto hodnoty pomôžu k šťastnému životu.

A ako na to? Začnime od seba. Skúsme pustiť človeka s menším nákupom pred seba. Pozdravme. Buďme k sebe slušní a nezabúdajme na úsmev. Urobíme si tak krásny nielen MDD, ale aj celý život, a to jednoducho – práve darčekmi, na ktoré nikdy nezabudnú naše deti, ani my.

Zuzka

Som rodáčka zo Žiliny, ktorá si momentálne užíva život v hlavnom meste. Recept na moje šťastie tvoria dobré príbehy, krásne miesta, chutné jedlo a veľa smiechu! :)

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!