Nový rok je tu! Ako konečne začať s niečím, čo ste vždy chceli spraviť?

Nový rok je tu! Ako konečne začať s niečím, čo ste vždy chceli spraviť?

Veronika 10. 1. 2020

S príchodom nového roku prichádza aj čas bilancovania a novoročných predsavzatí. Ale zažili ste na prelome rokov niekedy aj melanchóliu nad tým, ako vám ďalší rok prekĺzol medzi prsty a vy ste si nesplnili sen, po ktorom ste už dávnejšie túžili alebo nevykonali činnosť, čo ste plánovali urobiť? Či už ide o vzdelávanie, cvičenie, kurz varenia, šitia alebo maľovania… dám vám osvedčený recept – jednoducho začnite!

Väčšina z nás má život plný povinností a je jednoduchšie odbiť sa nejakou výhovorkou, než vložiť do denného harmonogramu novú aktivitu. Nie nadarmo sa hovorí: “Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody.” Raz sa nám zdá, že nemáme čas, inokedy náladu, zrazu máme neodkladnú úlohu či choré dieťa… Mám pre vás dobrú správu – najťažšie je začať, potom to však ide super.

Časovanie nebude asi nikdy ideálne, ale neodkladajte si svoje sny či plány na neskôr, lebo častokrát sú to práve tieto veci, ktoré nám dodajú energiu na zvyšok. Ak vás tá činnosť bude tešiť, ľahko si na ňu v budúcnosti priestor vyhradíte. Navyše, keď vás rodina uvidí, ako sa rozžiarene sa vrátite domov, hneď pochopia, ako sú tieto aktivity dôležité nielen pre vás, ale pre pohodu a radosť celej rodiny. 

S takýmto pocitom melanchólie som začínala minulý rok aj ja. Už istý čas ma lákalo naučiť sa maľovať, no nič som pre to neurobila. A stačilo len tak málo – kúpiť si na Zľavomate voucher na kurz kreslenia a maľby. Ostatné už išlo samé. Maľovanie ma chytilo od prvej hodiny a navyše ho vrelo odporúčam ako neuveriteľný relax pre mozog aj pre oči, odtrhnutie sa od každodenných povinností. Hoci maľujem ako úplný amatér, len pre radosť, dodnes sa teším, ako si večer vytiahnem plátno a štetce a nechám sa unášať farbami.

NÁJDITE SI AJ VY TEN PRAVÝ KURZ NA ZĽAVOMATE!

Povzbudená touto skúsenosťou sa idem tento rok pustiť do učenia francúzštiny. Lebo verte mi, ak naozaj chcete, nejaký ten čas sa už nájde.

Uvidíte, ako objavíte novú radosť, či už z aktivity alebo prekonania samých seba… a pre ten pocit to určite stojí! 

Ako sa vám článok páčil?

Veronika

Rada spoznávam svet. Obohacuje ma cestovať na nové miesta, vnímať ich atmosféru, vôňu a chuť. Najradšej trávim čas so svojou rodinou a verím, že kráse spoznávať svet by sme mali naučiť aj naše deti.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!