Hrad Beckov

Hrad Beckov sa týči na 60 metrov vysokom brale nad obcou Beckov neďaleko rieky Váh. Hrad Beckov je hrad kráľov, mocných veľmožov a rytierov, hradom, ktorý odolal aj Tatárom a Turkom. Jeho minulosť je opradená povesťami, ktoré umocňujú romantiku jeho dnešnej podoby. 

Na toto miesto sa vybrala aj naša blogerka Evely, ktorá so svojou rodinou rada navštevuje výnimočné miesta.

Opäť jeden z krásnych slovenských hradov, ktorý nás svojou majestátnosťou lákal, aby sme ho prišli navštíviť. Hrad Beckov sa vypína na krásnom vysokom brale nad obcou Beckov a z diaľnice ho máte ako na dlani. Najviac sa nám páči, keď okolo neho prechádzame za tmy. Je nádherné osvetlený, čo dodáva jeho impozantnému vzhľadu ešte čosi naviac.

Parkovanie nie je problém, my sme zaparkovali v obci pri parku, kde tiež určite radi strávite pár minút. Naše deti upútala lanovka z kolesa, ktorú samozrejme chceli všetky vyskúšať. Potom sme už sa vybrali k hradu, dozvedieť sa o ňom zopár legiend a objaviť to, čo z neho ešte zostalo. Hneď pri vstupe je taká malá vežička na ktorú sa dá vyliezť a pokochať sa výhľadom na okolitú krajinu.

Vstupné do hradu sa v rôznych obdobiach platí iné, a samozrejme, aj vtedy, keď je cez víkend sprievodná akcia. Odporúčam prehliadky so sprievodnými akciami, sú určite zábavnejšie pre deti, ale i pre vás a z hradu sa vám ani nebude chcieť odísť. Hrad Beckov ich ponúka neúrekom, stačí si len vybrať na webovej stránke hradu tú, čo vás najviac zaujme a podľa toho naplánovať výlet. 

Sprievodkyňa nás previedla hradom, spomenula všetkých majiteľov hradu a čím tam každý z nich prispel. Mňa zaujala kaplnka, ktorej zostali zachované a jej steny. Hrad sme si nakoniec prebehli aj sami, zastrieľali sme si z luku, čo je aspoň pre naše deti vždy to najlepšie z hradu. Pomáhala nám milá slečna, ktorá každému veľmi ochotne vysvetlila, ako správne sa postaviť či chytiť luk.

Vysoké vápencové bralo, na ktorom sa vypína hrad je obľúbeným miestom na lezenie. Ķeďže máme kamaráta, ktorý sa tomu venuje, mohli sme si to vyskúšať aj na vlastnej koži. Taktiež neopakovateľný zážitok pre nás. 

Lajk od maminy Evely

Návšteva hradu je jedna z možností, ako deťom priblížiť históriu. Keď je prehliadka spojená aj s nejakým sprievodným programom, celkovo tak strávite veľmi príjemný deň s vašimi najbližšími a získate nové spoločne zážitky do rodinnej zbierky.