Rozhľadňa v Zákopčí na Marťákovom kopci

Rozhľadňa sa nachádza na Javorníckom hrebeni a dostanete sa sem po modrej značke z Kysuckého Nového Mesta alebo z druhej strany po červenej značke z Čadce. 

Je vybudovaná z kameňa a dreva, má štvorhranný tvar a nachádza sa vo výške 854 m. n. m. na Marťákovom kopci. Vyhliadková plošina je pre turistov prístupná počas celého roka. Nachádza sa tu aj krytý prístrešok, kde si môžete oddýchnuť a občerstviť sa. 

Prístup je možný z viacerých smerov. K rozhľadni sa môžete vydať po červenej turistickej značke z Čadce, tiež z Makova alebo po modrej značke z Kysuckého Nového Mesta.  Z Ochodnice sa tu dá dostať po zelenej značke  na Chotárny kopec a ďalej sa napojiť na červenú značku.

Možný je aj prístup z horného konca obce Nesluša. Treba sa pripraviť na začiatočné prudšie stúpanie po žltej značke. Postupne prejdete cez Vrchrieku a osadu Petránky, kde modrú značku strieda červená. Odtiaľ je to už blízko k samotnej rozhľadni. Naskytne sa vám z nej krásny výhľad na blízke i vzdialené hory. Uvidíte Lysú Horu, najvyšší vrchol Kysúc – Veľkú Raču či Rozsutec v Malej Fatre.