Aktívna jeseň s footgolfom a kaštieľ v Tomášove

V krásnom prostredí kaštieľa nájdete viac, než len zelené parky a jedinečnú architektúru. Relax sa tu snúbi s množstvom aktivít. Výnimočným druhom športu je tu footgolf, ktorý je ideálny pre všetky vekové kategórie. 

Počuli ste už o footgolfe? Nie? Tak sa usaďte, začína chvíľka povinného čítania. O svoje dojmy sa s nami podelila mamina Denisa Javorčeková.

Je perfektné, že nám počasie praje a voľný čas môžeme tráviť aktívne s rodinou. Často sa všetci snažíme uletieť do hôr, tráviť relax medzi stromami. A práve na footgolfe v areáli Art Hotel Kaštieľ Tomášov môžete zažiť dokonalú pohodu v prírode, s celou rodinkou a navyše aktívnym spôsobom.

Ak sa teda vaša zvedavosť stupňuje, odporúčam zadať si cieľovú stanicu do navigácie – Art Hotel Kaštiel, Majorháza 373/1, Tomášov. Vyhnete sa tak zbytočnému blúdeniu, nakoľko kaštieľ sa nachádza mimo obce a samotné dopravné značenie je v tomto prípade trošku poslabšie. Len pre orientáciu – obec Tomášov sa nachádza približne 14 km od Bratislavy a patrí do okresu Senec.

Pri vstupe do areálu sa štíti nádherný kaštieľ. Je čarovný v každom ročnom období. Parkovisko je dostatočne veľké, kamerovo snímané, preto nie je nutnosť brať so sebou všetky veci. Na recepcii dostanete potrebné inštrukcie o hre, rovnako tak lopty a kartu, na ktorú si budete zapisovať svoje skóre.

Prvá jamka je hneď sprava od kaštieľa. Ak sa jemne ostýchate, máte tu krásnu aleju stromov, ktoré vám aj v prípade neúspechu dokonale hrajú “do karát”. Podstatou je to, aby ste trafili jamku na čo najmenší počet odkopnutí. Ale aká by to bola zábava, keby sa vám to až príliš darilo, no nie? Preto naozaj smelo do toho, nejde o výhru, ale o zábavu a tá je na každom kroku počas celej hry.

Ihrisko v areáli je priam dokonalé. Lemuje celú plochu, je obohatené rôznymi stromami, lavičkami, fontánou, jazierkami, ale samozrejme aj kríkmi a neupravenou plochou, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou tejto hry.

Sledujte navigačné tabuľky, ktoré vás nasmerujú k nasledujúcej jamke. Tých je celkovo 9 a takmer pred cieľovou určite nevynechajte pohľad na miestnu ZOO. V areáli chovajú tzv. vysokú divú zver, akou sú srnky, daniele, jelene, čo dotvára celkovú atmosféru tohto prostredia.

Po poslednej jamke – ktorá patrí medzi tie náročnejšie, si určite nezabudnite spraviť fotku. Práve v tomto bode môžete totiž zachytiť nielen vašu hru, ale aj nádherný pohľad na kaštieľ, či rozkvitnutú prednú záhradu. Celá hra trvá približne hodinu – závisí to od počtu členov rodiny. Ak by ste vyhladli, odporúčam miestnu kuchyňu, ktorá patrí medzi najšpičkovejšie v širokom okolí.

Oblečenie nepodlieha žiadnym prísnym pravidlám, ako by sa možno javilo z hry golf. Oblečte si pokojne tepláky, obujte tenisky, vezmite si nápoj a smelo do boja. Hra si nevyžaduje ani kondičnú, či futbalovú zručnosť. Je určená tak pre najmenších, ako aj pre starších členov rodiny. Bábätká vám tu určite zaspia v kočíkoch, hravé deti sa zdravo unavia a dospeláci sa na istý čas stanú opäť súťaživými deťmi.

Art hotel kaštieľ Tomášov je dokonalým prostredím na relax s obrovským nádychom dostupného luxusu. A ten je predsa možné vychutnať si v každom veku.