Ekopark Relax

Ekopark je ideálnym miestom na relax a oddych, nielen pre vašu rodinu s deťmi. Možete sa len tak prechádzať po rozsiahlom areáli, pozorovať zvieratá ktoré bežne vo svojom okolí nenájdete, ako napríklad muflóny, srny, bažanty, diviaky… Alebo len tak sadnúť na čln a nechať sa unášať prúdom a sledovať tú úžasnú prírodu všade okolo. 

Na toto miesto sa vybrala aj naša blogerka Tami, ktorá so svojou rodinou rada navštevuje výnimočné miesta.

Ak bývate v hlavnom meste alebo jeho blízkom okolí, určite občas dostanete chuť utiecť z tohto zrýchleneho prostredia niekam, kde sa príjemne zrelaxujete. Ideálnym miestom pre takýto oddych je Ekopark Relax. Nachádza sa 2 km od Sládkovičova a cesta autom z Bratislavy sem vám zaberie len 30 minút. Parkovacích miest je tu dostatok.

Ekopark Relax sa rozkladá na pomerne veľkej ploche plnej zelene, stromov a príjemných zákutí. Miesto je ideálne pre rodinné výlety. Môžete si tu zahrať futbal, bedminton, volejbal alebo len hádzať loptu či frisbee. K dispozícii sú aj prístrešky s ohniskami, takže v teplejších mesiacoch tu môžete opekať či grilovať. V zimných mesiacoch a pri štedrej nádielke snehu si tu deti stavajú snehuliakov či iglu. Ekopark sa rozprestiera popri mŕtvom ramene Čiernej vody. Ak teda teploty v zime dostatočne poklesnú a voda zamrzne, je možné sa tu aj korčuľovať.

V zadnej časti parku nájdete Zverničku, kde môžete pozorovať hneď niekoľko druhov zvierat – bažanty, srnky, pštrosy či diviaky. Pre najmenších je tu k dispozícii aj malé detské ihrisko s pieskoviskom a trampolínou.

Areál je vhodný aj na firemné akcie či teambuildingy. Keďže ho obklopuje mŕtve rameno Čiernej vody, na svoje si prídu aj rybári. Najčastejšou rybou, ktorá sa tu dá uloviť, je údajne kapor.

Čo sa týka občerstvenia, v letných mesiacoch je v prevádzke bufet s krytou terasou, v chladnejších mesiacoch sa môžete najesť v reštaurácii.

Ekopark Relax je otvorený celoročne a vstup do neho je zdarma. Pri vstupe do Zverničky, môžete nechať dobrovoľný príspevok.