Ako sme vďaka Floriánskemu behu zdolali trasu z Bratislavy do Rajeckých Teplíc.

Ako sme vďaka Floriánskemu behu zdolali trasu z Bratislavy do Rajeckých Teplíc.

Zuzana Holubcová 5. 5. 2020

Floriánsky beh bez bariér bol pre nás tentokrát z pohľadu účastníkov novinkou. Toto športové podujatie je výnimočné tým, že podporuje ľudí so zdravotným hendikepom a zo sociálne slabších rodín. Jasné, že sme sa nedali dlho prehovárať. Radi podporíme dobrú vec a okrem toho, aj naše vysedené zadky potrebujú občas trochu vyvetrať.

Víťazom behu je vlastne každý.  (Miroslav Buľovský z občianskeho združenia PARASPORT24)

6. ročník behu pod záštitou sv. Floriána bol tentokrát virtuálny. Zvoliť sme si mohli jednu z piatich disciplín: beh, cyklistiku, nordic walking, korčuľovanie a handbike. Odbehnúť svoju trasu sme mohli v termíne od 15. 4. do 3. 5.  kdekoľvek vo svojom okolí. A ako to celé dopadlo? Prečítajte si a možno sa dozviete aj niečo o nás z tímu Zľavomatu.

Bežalo sa, utekalo (a asi aj fučalo…)

Majo, dlhé roky pôsobiaci v Zľavomate ako produktový špecialista, je športový typ, hýbe sa rád a často. Tentokrát si dal „do tela“ beh v dĺžke 4 km, ale pre neho to bola určite malina :)

Veronika si zvolila tiež beh a vzala so sebou aj spolubývajúcu. „Dnes sme si boli so spolubývajúcou zabehať a podporiť Floriánsky beh bez bariér.  Zabehla som 4,15 km. Bola to super makačka :)) P.S: Rúška sme samozrejme mali, ale na fotke sme ich dali do vrecka :)“

Náš kolega, copywriter Samo to poňal „akupresúrne“ a poctivo bez topánok odbehol 3 km. 

Naďka a Miro pracujú obaja na vyšších manažérskych pozíciách. Pekné počasie ich vylákalo na Kuchajdu, kde si zabehli 4 km okolo jazera. „Prebehli sme 4 km na hlavu na Kuchajde, s rúškom trošku náročnejšie, ale dali sme to ️:)“

Adam je najmladší člen Kreatívy a stojí za grafickou podobou našich ponúk na Zľavomate. Odbehol si trasu v dĺžke 5 km. Adam, nejako Ti počas karantény narástli vlasy!

Anežka vedie naše zákaznícke oddelenie. Po dedinke Oreské sa takto po prázdnych cestách prebehla a my si značíme výsledok – 4,3 km.

Miška sa stará sa o pútavé texty našich cestovateľských ponúk. A ako si užila svoj výlet po kopcoch (9,3 km) v prírode? Podľa jej slov „parádne výhľady a nikde ani živej duše.“

Nerozlučnú dvojicu, grafičku Tinu a a psíka Scottyho poznáte z cestovateľských reportáží na našom online Magazíne. Spoločne odbehli 2,1 km v takejto peknej prírode. „Našu trasu odbehlo 6 nôh. Ja ako dvojnožec a psík Scotty ako štvornožec. Úspešne sme dobehli do cieľa a pripájame pár fotiek z našich zážitkov.“

Niektorí sme si to radšej odkráčali :)

Zuzka, naša kreatívna senior copywriterka, ktorá otextuje bez mihnutia oka aj telefónny zoznam, často a rada navštevuje oblasť Gemera. „Spolu s priateľom sme sa počas nášho výletu na Gemeri vybrali na tretí najvyššie položený slovenský hrad – Muránsky hrad (935 m n. m.). Jeho zvyšky sa vypínajú nad obcou Muráň pri Revúcej. Krásna, cca 15– kilometrová prechádzka Muránskou planinou stála rozhodne za to! “

Čo vám bonznem o Majke? Je to dáma s nežnou dušou a na produktovom oddelení venuje veľa energie príprave lokálnych ponúk. Kým ju domov zahnal dážď, stihla odkráčať 5,4 km.

Miška vedie oddelenie produktových špecialistov a stará sa o pestrosť lokálnych ponúk. Berie život s nadhľadom a humorom: „Trápnych 6,2 km, viac nevyšlo,“ hodnotí svoj výkon Miška. Miši, vôbec nevadí! :))

A to som ja, Zuzana, autorka tohto článku a hlava Kreatívy. Odkráčala som si to na Kráľovej hore nad Dlhými Dielmi, na mieste, kde som nielen počas korony varená – pečená. Takáto hodinka v prírode (sama! bez detí!) vie byť balzamom na dušu.

Jarka pracuje u nás ako Partner Support Manager a jej úlohou je všestranná podpora našich partnerov. Jarka si dala s paličkami krásnych 7,6 km po lesnej cestičke.

A niektorí sme to „dali“ na menších či väčších kolesách


Jaro pracuje ako Sales Representative pre oblasť Maďarska, takže keď pre vás zháňame blahodárne termálne kúpele v Maďarsku, obraciame sa na neho. „Včera som odkorčuľoval 24 km, bolo super počasie, slniečko pekne hrialo, slabučký vánok, čiže ideálne podmienky. Bol so mnou aj kamarát, ktorý mi robil spoločnosť a dohliadal na pitný režim :) Dúfam, že sa podarí pomôcť, čo najviac ľuďom!“

Aďka je ďalšou členkou produktového oddelenia a jej práca je vždy precízna. Nedokáže nič odfláknuť, o čom svedčí, že sa poctivo postavila aj k účasti na tomto podujatí a odmakala z nás všetkých najdlhšiu trasu – 47 km. „Zvolila som trasu z Hlohovca do Piešťan a späť. Trasa bola viac menej kľudná, občas menší kopček, nejaké hrbole a kamene, vietor v tvári popri Váhu a stihla som aj malú búrku, ale to nič nemení na tom, že som bola odhodlaná svoj „cyklistický beh“ dotiahnuť do konca. Teším sa, že aspoň touto mojou troškou môžem i ja prispieť na niečo, čo má zmysel a pomôcť tak tým, čo to potrebujú najviac.“

Nina je dáma s racionálnym pohľadom na vec, ktorá sa stará o to, aby pre Zľavomat pracovali tí najlepší (a najskromnejší, hehe). Zvolila si cyklotrasu (8,7 km) v Chorvátskom Grobe. „Oceňujem hlavne tento ročník v tom zmysle, že sa nevzdali myšlienky a našli spôsob, ako beh zrealizovať. A ak by nebola dostupná táto forma, je veľmi pravdepodobné, že by som nemala priestor sa zapojiť,“ uzatvára Nina a my ostatní s ňou musíme súhlasiť.

Výsledok? Prešli sme toľko, ako z Bratislavy do Rajeckých Teplíc!

Spolu sme v Zľavomate odbehali, odkráčali, obbicyklovali a odkorčuľovali 158,7 km, čo je približne ako z Bratislavy do Rajeckých Teplíc (vzdušnou trasou). Mohlo to byť viac? Určite. Sme však radi, že aspoň časť z nás podporila myšlienku Floriánskeho behu bez bariér a peniaze za našu účasť poputujú ľuďom, ktorí to potrebujú.  Ak sme vás inšpirovali, možno sa na budúcom, 7. ročníku podujatia stretneme nielen virtuálne, aj fyzicky! Budeme sa tešiť!

FLORIÁNSKY BEH

Floriánsky beh podporuje výťažkom zo štartovného ľudí s hendikepom a sociálne slabšie rodiny. Organizuje ho OZ Parasport24, ktoré jednotlivcom a rodinám pomáha už od roku 2006. Tento rok bolo podujatie virtuálne a účastníci sa mali možnosť registrovať v piatich disciplínach: beh, cyklistika, korčuľovanie, nordic walking a handbike.

Virtuálny beh odštartoval 15. apríla a skončila sa 3. mája 2020. OZ Parasport24 vzni­klo v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu ľudí s hendikepom, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj, a takisto sociálne slabším rodinám po celom Slovensku.

Zuzana Holubcová

Som spoločenský introvert a snáď ešte viac než písať milujem počúvať. Rada objavujem miesta s autentickým geniom loci a bohom zabudnuté dedinky, v ktorých dáva líška dobrú noc (a krčmár pozná každého po mene). Nikdy ma neprestane udivovať, v akej krásnej krajine to žijem a vždy, keď odchádzam, teším sa na chvíľu, kedy sa budem môcť vrátiť.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!