Mama blogerka | Koliba Panoráma: nenáročný výlet, rozprávkový výhľad

Mama blogerka | Koliba Panoráma: nenáročný výlet, rozprávkový výhľad

Hľadáte spojenie viacerých zážitkov na jednom mieste? Máte len dve hodiny času a chcete, aby deti zažili plavbu cez rieku, videli zvieratá, zažili krátku cestu do rozprávky a obzreli si majestátny hrad? Náš dnešný tip vám ukáže, kde sa to dá zažiť!

Ak cestujete z východu na západ Slovenska severnou trasou, dajte si v polovici cesty krátku pauzu a zíďte pri obci Strečno na výlet, kde si oddýchnete a vaše deti budú mať príjemné spestrenie cesty, na ktoré budú určite spomínať. Ak ste z okolia Žiliny a túto destináciu ste ešte nenavštívili, neváhajte, je výborne dostupná aj pre cyklistov bez kondície alebo ako peší výlet z vlakovej stanice v obci.

Koliba Panoráma sa nachádza na kopci nad obcou Nezbudská Lúčka. Z hlavnej cesty medzi Martinom a Žilinou odbočíte do obce Strečno a váš dobrodružný výlet môže začať – je potrebné prepraviť sa kompou cez rieku Váh. Plavba s autom na kompe je pre väčšinu detí fascinujúcim zážitkom už sama o sebe. Ponúka rozprávkový výhľad na hrad a okolitú prírodu.

Po preplavení cez rieku ste po pár minútach cesty autom priamo pri Kolibe Panoráma. Svoje meno má úplne zaslúžene, výhľad je tu úžasný.

Koliba je otvorená 365 dní v roku, v drevenej reštaurácii s krbom ponúka návštevníkom najmä slovenskú kuchyňu.

Okolie Koliby je plné preliezačiek, hojdačiek, malebných drevených domčekov, v ktorých sú postavy z rozprávok, deti môžu tiež vidieť mnoho zvierat (kone, kozy, kačky, prasiatka, pávy a mnoho ďalších), ktoré sa tam pasú vo výbehoch.

Ak by ste mali viac času a trochu väčšie deti, po oddychu na Kolibe Panoráma a plavbe kompou naspäť do Strečna, navštívte aj hrad Strečno, ktorý patrí k našim najkrajším stredovekým hradom. Do konca septembra sú vstupy na hrad v čase 9.00 – 17.00. Dýchne na Vás fascinujúca história a so sprievodcom sa dozviete množstvo zaujímavostí. Vaše deti budú mať po dnešnom dni svojim kamarátom, o čom rozprávať. 

Nika

Nika

Aktívna matka s aktívnym dieťaťom. Šport, koncerty, vkusné a čisté ubytovacie zariadenia a kochanie sa slovenskou prírodou na nenáročných trasách pre pohodlné mestské typy, to je niečo pre mňa.