Jarné venčenie psíkov z útulkov

Jarné venčenie psíkov z útulkov

Tipy od rodičov 26. 4. 2019

Konečne prišla jar a s ňou pre nás vytúžené slnečné počasie. Nakoľko už sme sa nevedeli dočkať tak sme sa rozhodli, že ho aj patrične využijeme. 

Tento krát sme zvolili možnosť prechádzky v prírode a neboli sme samé – vyvenčili sme psíkov z útulku. Áno, psíkov z útulku, čítate správne. Presne tak ako aj my aj oni sa tešia z krásneho počasia, z toho, že im venujeme pozornosť a aspoň chvíľu im doprajeme vytúžený pocit slobody, keď môžu vybehnúť z kotercov.

Pokiaľ sa obávate nebezpečenstva voči deťom, nemusíte mať strach. Predtým ako vám pracovníčky útulku zveria štvornohého kamoša porozprávajú sa s vami aké máte skúsenosti so psíkom, čo preferujete, na akého by ste si trúfli a zhodnotia akého jedinca vám zveria nakoľko ste prišli aj s vaším drobcom. A samozrejme si vás zaregistrujú do svojej databázy, čím získate preukaz venčenia.

Tu si môžete nechávať pripisovať návštevy a ako bonus, okrem dobrého pocitu, po určitom počte návštev a venčení získate aj malý darček. Ak budete mať chuť môžete s každou vašou návštevou priniesť malé darčeky aj vy v podobe hračiek, mlsiek, granuliek, vodítok, obojkov, konzerv určených pre psíkov a podobne.

Útulkov máme na Slovensku veľa a my sme si vybrali jeden v blízkosti Železnej studničky. Nielen, že sme sa trošku rozhýbali, vyvenčili štvornožcov, prevetrali deťúrence ale užili sme si aj krásne lesné prostredie. Pokiaľ by ste sa rozhodli navštíviť Železnú studničku aj bez venčenia tak tu určite nájdete množstvo zákutí vhodných pre cyklistov, milovníkov opekačky, relaxačných prechádzok alebo aj cvičenia v prírode.

Možností je v okolí neúrekom tak pokiaľ zablúdite do Bratislavy skúste okrem možnosti behania po meste, obkukávania pamiatok (to ma tiež baví)  a nákupných centier urobiť niečo telu prospešné a ideálne to spojte aj s pomocou psíčkom aspoň  s ich vyvenčením.

Užívajte si jar naplno priatelia!

Alexandra

Tipy od rodičov

Je chodník vhodný pre kočík? Čaká na konci cesty odmena v podobe domáceho ľadového čaju a detského ihriska? Je prehliadka zámku odborná a na dve hodiny alebo je prispôsobená aj deťom? Kde nájdete príjemnú kaviareň s detským kútikom alebo dokonca múzeum pre deti? To všetko a oveľa viac vedia naši ambasádori, aktívni rodičia, ktorí nám posielajú fotky a zážitky s deťmi.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!