Adrenalínové hobby dieťaťa. „Mami neboj sa, ja to zvládnem“

Adrenalínové hobby dieťaťa. „Mami neboj sa, ja to zvládnem“

Ivulík 10. 6. 2019

Moto-šport a ešte viac ten „motorkársky“ určite nepatrí k najtradičnejším „krúžkom“ na ktoré deti chodia a určite nie k tým „najbezpečnejším“.

Stále ale platí, že zle sa môže stať kdekoľvek. Keď sa pozrieme tomuto športu lepšie na zúbok určite v ňom nájdeme aj pre maminy pozitívne stránky. Nenechajte sa odradiť a podporte u detí v prípade ich záujmu aj túto hlučnú záľubu. Mať koníčka a aj keď s koníčkom pod kapotou je pre dieťa dôležité.

Kde a ako s týmto športom začať

Na to aby dieťa inklinovalo k takémuto druhu športu určite potrebuje inšpiráciu vo svojom okolí. Ocino, strýko, kamarátov brat, proste ktokoľvek, kto vás s novým hobby u dieťaťa pomôže. Rád budete potrebovať na začiatok viac. Nie každá maminka sa úplne vyzná v technických parametroch motorky a veľmi dôležitých chráničoch na polhodinu obliekania. Ak nikoho takéhoto vo svojom okolí nemáte a vaše dieťa predsa tento šport očaril určite odporúčam obrátiť sa na moto „trénerov“. Existujú moto kluby, stačí sa rozhliadnuť vo svojom okolí.

Bezpečnosť je na prvom mieste

Po zvládnutí nakúpenia základnej výbavy, ktorú je určite pri raste dieťaťa dobré pozrieť na bazaroch, či priamo na stránkach pre motorkárov, je dôležitý výber miest tréningov. Určite ho nepodceňte. V žiadnom prípade sa nepúšťajte na trénovanie na vlastnú päsť v lesíku „za dedinou“. Tratí pre takýto druh športu je po celom Slovensku niekoľko. Váš tréner vám určite nejakú odporučí. Trať je špeciálne určená na takýto typ aktivity a starajú sa o ňu. Minimálne sa na nej vyhnete nepríjemným prekvapeniam na „ceste“ a je to zodpovedné aj z pohľadu ochrany prírody a plašenia zvierat.

Mamina, pozri sa na to pozitívne

Každý šport si vyžaduje dávku zodpovednosti, pravidiel či disciplíny. V tomto športe sa na to kladie ešte väčší dôraz, ako pri ktoromkoľvek inom. Dieťa sa všetkému tomuto učí. Bez toho to jednoducho nejde a to sú výborne výchovne metódy aj pre malých nezbedníkov. Nebojte aj tí najväčší neposedníci v tomto prostredí získavajú tieto návyky. Tiež menším benefitom (ale to pri väčšine športov) je pobyt na čerstvom vzduchu. Ísť jazdiť znamená spravidla dlhší presun na trať a teda trénovanie pripadá hlavne na víkendové dni, čo si môžete ako fanúšik spojiť s malým dopingovým piknikom. Takýto druh športu je väčšinou dlhodobá záležitosť a jeho fanúšikovia sú mu verní natoľko, že sa v ňom vytvárajú akési veľmi priateľské komunity. Koniec koncov tam ako maminka budete chodiť syna nielen podporovať, ale sa aj stretávať a príjemne tráviť čas. 

Ivulík

Maminka ambasádorka

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!