10 zábavných hier, ktorými oživíte (nielen) silvestrovskú párty!

10 zábavných hier, ktorými oživíte (nielen) silvestrovskú párty!

Zuzka 31. 12. 2019 Zdieľať

Výzdoba pripravená, jedlo nachystané, šampanské v chladničke a novoročná párty sa môže začať! Ako to však zariadiť tak, aby zábava počas večera neviazla? Jednoducho! Zahrajte si niektorú z nasledujúcich hier!

Nič zvláštneho k nim nepotrebujete, stačí ceruzka, papier, mobil alebo napríklad šatka. Navyše sa medzi nimi nájdete pre každého niečo – či už ste fanúšik spievania, kreslenia alebo napodobňovania. Veľa sa nasmejete a určite privítate rok 2020 vo fantastickej nálade!

SKÚS MA ROZOSMIAŤ

Vyberte si človeka, ktorého chcete rozosmiať. Ten sa musí napiť vody, ale neprehltnúť ju. Kým sa snaží zachovať kamennú tvár a udržať vodu v puse, vy ho rozosmievajte. Použiť môžete všetko možné od vtipov, cez grimasy až po pantomímu a rôzne scénky. Dajte si však nejaký časový limit. Ak sa vám v danom čase nepodarí súpera rozosmiať, vymeníte sa. Vzhľadom na množstvo vyprsknutej vody neodporúčame hrať hru na koberci. Hru môžete hrať aj tak, že sa napijete obaja a pokúšate sa rozosmiať navzájom. Prehráva ten, kto „vyprskne“ ako prvý.

KTO, S KÝM, PREČO

Tak jednoduchá, no pritom tak skvelá hra! Potrebujete len ceruzku a papier. Každý hráč napíše na svoj papierik jedno slovo alebo slovné spojenie, potom papierik preloží a odovzdá ho ďalšiemu hráčovi. Takto si papieriky niekoľkokrát vymeníte a postupujete podľa vopred stanoveného poradia.

Najskôr si napríklad napíšte prídavné meno, potom podstatné, potom napíšte činnosť, ktorú podstatné meno robí a nasleduje to, z akého dôvodu, s čím a prečo. Nikdy nevidíte, čo napísal človek pred vami, preto popustite uzdu fantázii. Vznikne tak úplne bláznivý príbeh, ktorý si potom nahlas prečítate.

SPOZNAJTE PESNIČKU / FILM

Jednoduchá hra, ku ktorej vám stačí len mobil. Pustíte nejakú hudbu a ostatní hádajú, čo to je za pesničku. Povedať môžu názov i interpreta alebo len jedno z toho, záleží, na čom sa dohodnete. Kto uhádne ako prvý, vyberá ďalšiu pesničku. Rovnako tak môžete hádať hlášky z filmov.

TICHÝ SLOVNÝ FUTBAL

„Vykopnite“ prvé slovo, napr. pohárik. Ďalší hráč vymýšľa nové slovo na posledné dve písmená, v tomto prípade na IK. Slovo ale nepovie nahlas. Popíše ho pomocou hesiel, napríklad „jedlo v prírode.“ Ten, kto vie, o aké slovo ide, vykríkne, že vie, ale nepovie slovo nahlas. Len si z neho zase vezme posledné dve písmená a opisuje nové slovo. Ak je dvojica písmen príliš ťažká, môžete sa dohodnúť na ich zmene. Keď vás hra prestane baviť, začnete postupne slová rozpletať.

HÁDAJTE, ČO TO JE

Na túto hru potrebujete len šatku, aby ste si zaviazali oči. A potom ešte trochu odvahy, ak máte zákerných kamarátov. Tí vám totiž budú dávať do ruky všetko možné a vy budete hádať, čo to je. Pripravte sa aj na záludnosti. Je dosť dobre možné, že zaboríte ruky do vajíčka. Odvážnejší z vás môžu veci poznávať podľa chuti, ale počítajte s tým, že nie každý vám bude dávať cukríky.

ZAHRAJTE SA NA DABÉROV

Predabujte svoje obľúbené filmy alebo rozprávky. Vďaka vám už napríklad Baby nebude sedieť v kúte, lyžičky sa neroztopia chybou súdruhov z NDR a Popoluška si nebude priať oriešky. Nemusíte mať žiadne profi vybavenie, stačí pustiť DVD, vypnúť zvuk a je to. Zábava môže začať!

STAŇTE SA IMITÁTOROM

Dokážete napodobniť francúzsky akcent, vyfukujúci sa balónik alebo napríklad krákajúcu vranu? Napíšte si na lístočky mená známych osobností, zvieratá aj predmety vydávajúce nejaký zvuk a skúste ich napodobniť. Lístočky si dokonca môžete nalepiť aj na čelo a ostatní sa budú snažiť napodobniť to, čo sa na vašom čele nachádza. 

VYMYSLITE SI VLASTNÉ „ACTIVITY“

O slávnej hre Activity ste už asi počuli. Hrá sa v tímoch, jeden člen vždy opisuje, kreslí alebo pantomimicky predvádza nejaké slovo či príslovie a druhý sa ho snaží v časovom limite uhádnuť. Activity si ale môžete zahrať aj bez originálnej doskovej hry. Napíšte si na papieriky rôzne slová, hoďte ich do misky a nejaké si vylosujte. Ešte než sa na slovo pozriete, mali by ste sa dohodnúť na tom, či ho budete kresliť, predvádzať alebo popisovať slovne. Bežné slová môžete nahradiť slovnými spojeniami ako oko za oko, zub za zub, názvami filmov alebo pesničiek.

POTRÉNUJTE SI PAMÄŤ

Zabaľte tetu do Ameriky a zapamätajte si, čo všetko si vzala. Prvý hráč začne vetou „Moja teta išla do Ameriky a vzala si so sebou …“ Potom doplní ľubovoľný predmet. Ďalší hráč musí celú vetu zopakovať a pripojiť ďalší predmet. Takto pokračujete tak dlho, kým to ide. Ak by vás nebavila teta, skúste uvariť dobrú alebo naopak hnusnú polievku. Princíp hry je úplne rovnaký, len hovoríte: „Varím hnusnú polievku a pridávam do nej jednu husia hlavu, dračie pazúry …“

NEOPAKOVATEĽNÉ KARAOKE

Karaoke má spravidla najväčší úspech, keď už je večer poriadne rozbehnutý a hladina vo fľašiach poriadne klesla. Potom totiž opadne stud a začnú spievať aj zarytí hanblivci. Stačí mať len pripravený počítač s obľúbenými pesničkami a môžete to rozbehnúť!

Užite si tento večer naplno a my vám prajeme krásny a veselý rok 2020! 

Za inšpiráciu a zábavné otestovanie daných hier ďakujeme našim skvelým kolegom v ČR! :)

Zuzka

Zuzka

Som rodáčka zo Žiliny, ktorá si momentálne užíva život v hlavnom meste. Recept na moje šťastie tvoria dobré príbehy, krásne miesta, chutné jedlo a veľa smiechu! :)