Zabudnite na ruže a tuctové čokolády. Tu je 7 tipov, ako stráviť Valentína originálnejšie!

Zabudnite na ruže a tuctové čokolády. Tu je 7 tipov, ako stráviť Valentína originálnejšie!

Zuzka 10. 2. 2020

O láske už v ľudskej histórii vzniklo množstvo citátov. Je krásna, nežná, silná, nesebecká, obetavá, … Práve z tohto dôvodu sa aj v našich kalendároch ujal sviatok, ktorý tento krásny cit oslavuje. 14. februára sa svet zafarbí na ružovo-červeno a zamilovaní ľudia spolu trávia deň sv. Valentína. Ako prežiť tento deň originálne a pripomenúť vašej láske (viac než inokedy) ako veľa pre vás znamená aj bez klišé v podobe plyšových hračiek a čokoládových praliniek v tvare srdca? Tu je hneď 7 tipov, ako na to.

OBJAVTE SPOLOČNE ČARO POHYBU

Hoci sa na spoločnom potení na prvý pohľad nemusí zdať nič príjemné, výskumy ukázali, že ak sa spolu s partnerom vyberiete cvičiť, pozitívne sa to prejaví na vašom vzťahu. Je to vzrušujúca výzva, ktorá vzťah posilní a prebudí vášeň. Áno, práve potenie, rýchly tep a prekonávanie záťaže vás môžu navnadiť aj na vášnivejšie myšlienky. Navyše, pohybom si udržiavate nielen kondíciu a zdravie, ale aj perfektný vzhľad a vzájomnú atraktivitu (bez ohľadu na vek).

Hoďte sa späť do formy so Zľavomatom!

NAPÍŠTE ZAĽÚBENÝ LIST

Každý deň sa točíme vo víre povinností, časových plánov, bežnej rutiny a zabúdame na to, že to krásne medzi nami by sa nemalo brať ako samozrejmosť. Spomaľte na chvíľu a uvedomte si malé gestá, ktoré sú nádherným zhmotnením lásky aj bez slov. Keď vám pripraví raňajky napriek tomu, že nestíha. Keď vás nechá pospať si a pripraví deti do školy. Keď vás po ťažkom dni bez slova objíme. Keď s vami pozerá (často hrozný) film podľa vášho výberu. Toto všetko sú malé, no zároveň veľké dôkazy lásky. Uvedomte si ich, vezmite pero a papier a napíšte svojej láske, ako veľmi si to ceníte. 

POPREZERAJTE SI SPOLOČNÉ FOTOGRAFIE

V dnešnej dobe už nie je problém zaznamenať si všetky spoločné momenty. Sociálne siete sú ich doslova plné, o našich telefónoch a počítačoch ani nehovoriac. Väčšina z nich však hneď po prvom prezretí zapadne prachom. Vyčleňte si deň sv. Valentína a poprezerajte si spoločné fotografie. Či už sú s parterom/partnerkou alebo s rodinou, táto milá nostalgická zábava je pre každého.

Nemáte album? Nevadí! Dnes je skutočne nekonečno možností, ako fotografie nielen klasicky vytlačiť, ale nechať si z nich vytvoriť aj perfektný fotoobraz! A ruku na srdce – album plný momentiek a veselých fotiek vás po rokoch poteší určite viac, než vyfiltrované instagramové fotky. 

GURMÁNSKY ZÁŽITOK V REŠTAURÁCII ČI POKOJNE AJ DOMA

Nikde nie je napísané, že Valentín je len o hmotných daroch tipu plyšový macko či kytica. Napíšte svojej polovičke nejakú zamilovanú SMS správu s „oficiálnou pozvánkou“ na váš spoločne strávený večer (nezabudnite prizvukovať slávnostnejšie oblečenie, nejde predsa o len tak hocijakú večeru!). POZOR – pri plánovaní valentínskej večere je nutné myslieť vopred a spraviť vo vybranom podniku rezerváciu! Inak sa vám môže stať, že namiesto reštaurácie skončíte doma. Čo ale samozrejme tiež nemusí byť zlé…

Niečo lahodné si totiž môžete pokojne pripraviť aj doma. Ak máte chvíľku, môžete vykúzliť nejaký valentínsky dezert alebo sladkosti či lahodné muffiny v srdiečkových formičkách. Nezabúdajte však, že ku slávnostnej večeri patrí aj slávnostne prestretý stôl – sviečka a nejaké drobné dekorácie by nemali chýbať. Ak máte chvíľku času navyše, môžete partnerovi pripraviť aj nejakú vami vytvorenú valentínku.

SKÚSTE SPOLU NIEČO NOVÉ

Či už je to adrenalínový zážitok, ako napríklad zoskok padákom, let balónom, jazda na motokárach, alebo výlet na romantický ostrov či kurz varenia alebo tancovania, spoločné zážitky sú pre rozvoj každého vzťahu posilňujúce, a teda veľmi dôležité. Zažiť spolu niečo nové zvyšuje hladinu oxytocínu, hormónu lásky. Navyše, zmena zo zabehnutej rutiny bude rozhodne omnoho lepší zážitok, ako zostať doma a pozerať televíziu. 

VYBERTE SI ZASLÚŽENÝ ODDYCH

Pokiaľ vy aj vaša polovička potrebujete oddych a pokoj viac, než čokoľvek iné, deň sv. Valentína je na to ako stvorený! Vyberte sa na masáž, alebo rovno skočte do relaxačného centra. Wellness procedúry blahodarne pôsobia na telo aj myseľ, odstránia stres a aspoň na okamih vám doprajú dokonalý spoločný relax. Okrem masáží môžete zájsť aj do sauny, vírivky, zaplávať si… Vyberte si to, čo pasuje vám obom.

ROMANTICKÝ VÍKEND PRE DVOCH

Tento rok pripadol Valentín na piatok, a tak máte možnosť stráviť s milovanou polovičkou rovno celý víkend mimo stresov, spoločnosti a rušivých vplyvov. Zarezervujte si vopred miesto, ktoré ponúka všetko, po čom túžite. Oddych, luxus, príroda, gastronómia, kultúra či wellness? V slovenských či zahraničných hoteloch a penziónoch nájdete všetko!

NECH UŽ BUDETE ROBIŤ ČOKOĽVEK, UŽITE SI TO!

Či už Valentína pojmete vo veľkom, alebo len spomienkovo, je to na vás – hlavne si ho užite! Láska je pre zdravie skutočne dôležitá, a preto je potrebné pestovať si ju! Pamätajte, že milé slovo a vyznanie lásky urobí niekedy oveľa väčšiu radosť, ako drahší darček. Každopádne tieto nápady môžete využívať kedykoľvek počas roka, nielen v tento jediný deň v roku.

Berte preto 14. február ako deň, keď môžete nielen svoju polovičku, ale aj rodinu  potešiť o čosi viac, ako inokedy.

Vyberte si z fantastických valentínskych darčekov na Zľavomate!

Ako sa vám článok páčil?

Zuzka

Som rodáčka zo Žiliny, ktorá si momentálne užíva život v hlavnom meste. Recept na moje šťastie tvoria dobré príbehy, krásne miesta, chutné jedlo a veľa smiechu! :)