Neznášam Valentína, alebo 5 dôvodov, prečo je super byť SINGLE!

Neznášam Valentína, alebo 5 dôvodov, prečo je super byť SINGLE!

Zuzka 13. 2. 2020

Áno, je to opäť tu. Valentín. Akoby moja babka povedala, ten “pregýčovaný sviatok plný komercie, ktorý nám tu nanútili Američania.” Niektorí sú z neho úprimne nadšení, iní (väčšinou tí nezadaní) majú zase chuť pri pohľade na všetky srdiečka a medvedíkov navštíviť najbližšiu toaletu. 

Tento pseudo sviatok má síce milú a romantickú pointu, to uznávam, no problémom je, že sa za tie roky zvrhol na absolútne neromantický hon za darčekmi a partnermi. Podľa modernej rovnice romantických komédií platí pravidlo, že ak ste v tento deň single, automaticky by ste mali podliehať depresii, ládovať sa čokoládou, plakať a obvolávať bývalých. Tu si ale dajme chvíľku precitnutia – nie sme v romantickom filme, tak sa tak nemusíme chovať. Je totiž množstvo vecí, ktoré sú skvelé na tom byť nezadaní! 

NEMUSÍTE SA NIKOMU PRISPÔSOBOVAŤ

Často vídam dvojice, ktoré spolu zamilovanie behajú v parku, sedia v kine na presladenom filme, jedia čudné jedlá, prechádzajú sa v galérii, … Romantické, nie? Poviem vám tajomstvo – v 80 % prípadoch si to naozaj užíva iba jeden z dvojice. Ten druhý bol buď:

A) prehlasovaný svojou nadšenou polovičkou

alebo

B) je to začiatok vzťahu a bojí sa na rovinu povedať, že ho to totálne neberie.

Vy, ako nezadaná osoba toto riešiť vôbec nemusíte! Neznášate beh? Nebeháte. Chcete ísť na horor? Idete. Chcete jesť na gauči mrazenú pizzu? Dáte si pokojne aj dve. Nikto vás nespovedá, nikto vás neovlpyvňuje.

NEMUSÍTE MÍŇAŤ PENIAZE NA NEZMYSELNÉ DARČEKY A NUDNÉ RANDE

Ak ste zadaný, tak nejak sa od vás očakáva, že na Valentína kúpite pre svoju polovičku darček a pôjdete niekam von na rande. To vás môže stáť pomerne dosť peňazí, ktoré by ste mohli inak utratiť rozumnejšie. A už nehovorím o tom, že valentínske darčeky sú väčšinou tak trochu zbytočné a rande v tento deň často nudné a nútené.

NEMUSÍTE TRÁVIŤ VEČER V PREPLNENEJ REŠTAURÁCII ČI KINE

Aké je najpopulárnejšie rande? No predsa romantická večera alebo kino. A tak sa s blížiacim Valentínom budú dvojice snažiť dostať niekam von do podnikov a ísť si pozrieť film. Znamená to, že všetky reštaurácie a kiná v meste budú otrasne preplnené a to je určite tá posledná vec, po ktorej v tento deň túžite. Zostaňte spokojne doma a najedzte sa za polovičnú sumu toho, čo by ste nechali v meste. Bonus – jesť môžete v pyžame! :D

S PRIATEĽMI STE TOĽKO, KOĽKO LEN CHCETE

Spomínate si na tú super kamošku z výšky, s ktorou bola každá párty nazabudnuteľným masakrom? Potom ale stretla svoju veľkú lásku a spoločný čas sa zmenil na: “My s Peťkom nemôžeme, ideme na párovú jogu.” Ruku na srdce, či už si to zamilovaní uvedomujú, alebo nie, po nadviazaní vzťahu idú kamarástva čiastočne do úzadia. V zdravej miere je to pochopiteľné, no stane sa, že v zápale lásky sa ľudia úplne odrežú od svojich kamarátov a venujú sa iba svojej polovičke. V najhoršom prípade práve spomínaná polovička vyžaduje, aby ste svoj čas s priateľmi obmedzili. Uf, no nie je vám lepšie bez tohto?

MÁTE DOSLOVA NEOBMEDZENÉ MOŽNOSTI

Chcete skočiť s padákom? Ísť žiť na rok do Talianska? Zjesť celú Krtkovu tortu? Môžete! Váš život neurčuje nikto iný, iba vy. Ste sami sebe pánom a môžete robiť v podstate čokoľvek. Nejde iba o bežné každodenné rozhodnutia, ale aj o tie dlhodobé, ktoré môžu natrvalo zmeniť váš život. Môžete zmeniť prácu, strih vlasov, svoj štýl, …Toto je presne ten čas, kedy sa môžete rozhodnúť o svojom budúcom smerovaní a vybrať si z nekonečného radu možností.

Tak nezúfajte, deň sv. Valentína je iba jeden, no rok má ďalších 364 dní, ktoré treba prežiť naplno! :) 

Zuzka

Som rodáčka zo Žiliny, ktorá si momentálne užíva život v hlavnom meste. Recept na moje šťastie tvoria dobré príbehy, krásne miesta, chutné jedlo a veľa smiechu! :)