Čo robiť, keď je doma nuda? Tu je 10 tipov, ako sa zabaviť!

Čo robiť, keď je doma nuda? Tu je 10 tipov, ako sa zabaviť!

Zľavomat.sk 15. 3. 2020

“Buďte zodpovedný a seďte doma.” Motto, ktoré si v dnešných dňoch povieme takmer všetci. V zápätí sa však vynorí otázka: „Čo ale budeme doma robiť?“ Je množstvo činností, ktoré môžete realizovať v pohodlí domova. Ak však premýšľate, čo s voľným časom, prinášame vám niekoľko inšpirácií, ktoré vás rozhodne nenechajú nudiť sa!

VYBLÁZNITE SA V KUCHYNI

Zatiaľ čo davy vykupujú kilá múky, vy môžete dať priestor svojej kreativite. Aj s málom sa dajú robiť veľké veci. Postačí pár potravín, z ktorých môžete vykúzliť neobyčajné jedlá. Inšpirujte sa na internete a nezabudnite na to, že správne aranžovanie na tanieri je práve to, čo lahodí oku. Nevadí, ak príprava jedla zaberie niekoľko hodín, času máte predsa dosť! Odhodlajte sa preto aj na jedlá, na ktorých prípravu inokedy jednoducho nebol čas. Ak sa však kuchynské experimenty nepodaria, nevadí. Chutné jedlo si nechajte jednoducho doviezť!

NAUČTE SA NIEČO NOVÉ

Vždy ste túžili naučiť sa nejakú zručnosť, ale nikdy ste si na to nenašli čas? Teraz je tá správna príležitosť! V dnešnej dobe existuje množstvo online kurzov, ktoré vám pomôžu prekonať nudu a zároveň nadobudnúť nové vedomosti, ktoré môžete využiť napríklad aj pri hľadaní novej práce.

UPRACTE SI

Kedy je lepší čas na upratovanie než práve teraz? Dezinfekcia sa pomaly, ale určite stáva vaším najbližším priateľom. Prichádza chvíľa, kedy chcete vydrhnúť aj také veci, o ktorých ste ani nevedeli, že ich máte. Najviac baktérií si robí „párty“ na vašich notebookoch, mobiloch, kľučkách, peňaženkách či dverách. Vyupratovať celý dom je preto v tomto období prioritou každého z nás.

DAJTE SA DO PÍSANIA

Či už je to dopisovanie si s priateľmi, alebo písanie svojich úvah do denníčka, je to činnosť, ktorá nám pomáha udržiavať pokoj v duši. Človek ako spoločenský tvor potrebuje sociálne kontakty a tak, vďaka internetu, nemusí zostať doma osamelý ako stroskotanec Tom Hanks. (*Ak ste tento film nevideli, tak si ho určite pozrite.) Môžete si spísať veci, ktoré by ste tento rok chceli dosiahnuť. Miesta, ktoré by ste radi videli a keď príde správna chvíľa, stačí vytiahnuť zoznam vašich prianí.

PRETRIEĎTE SPOMIENKY

Poznáte ten pocit, keď listujete starými fotografiami a spomínate na krásne okamihy, ktoré ste prežili? Digitálna éra priniesla jednu nevýhodu, a to pominuteľnosť. Čo nie je na papieri, to sa môže ľahko stratiť, alebo sa na to zabudne. Aj pre vás je strašiakom to, že jedného dňa vaše vzácne spomienky len tak zmiznú z počítača? Tlač fotografií je skvelá možnosť ako tieto spomienky trvalejšie uchovať. Problém je v tom, že málokto si nájde čas triediť stovky fotiek a vyberať tie, ktoré by si chcel uchovať. Práve teraz je ideálny čas na do toho pustiť!

ZAPNITE SI FILMOVÝ ČI SERIÁLOVÝ MARATÓN

Zoznam filmov a seriálov, ktoré ste si už dávno chceli pozrieť sa stále iba predlžuje, no nikdy nie je poriadne čas na to si konečne niečo z toho aj pozrieť? Nuž, kedy, keď nie teraz? Spravte si pop-corn, pohodlne sa usaďte a užite si svoje vlastné mini kino (bezplatné lístky, možnosť byť v pyžame a neprítomnosť hlučných divákov sú len čerešničkou na torte!).

Neviete si vybrať? Ponúkame vám výber 10 filmov, ktoré vás svojou šokujúcou pointou určite prekvapia!

  • Identita (Identity)
  • Tí druhí (The Others)
  • Psycho
  • Hra (The Game)
  • Existenz
  • Šiesty zmysel (The Sixth Sense)
  • Osada (The Village)
  • Klub bitkárov (Fight Club)
  • Prekliaty ostrov (Shutter Island)
  • Obvyklí podozriví (The Usual Suspects)

TVORTE

Sme kreatívne tvory. Každý človek potrebuje činnosť pre vlastné sebavyjadrenie. Niekto sa venuje hudbe, niekto umeniu, niekto vytvára DIY produkty… každá činnosť do ktorej vložíme kus seba nám prináša radosť. Sme odlišní, ale chuť vytvoriť niečo vlastné máme každý. Tak prečo sa neinšpirovať a nevyplniť dlhé dni kreatívnymi úlohami? Skladať puzzle, lepiť lietadielka, vytvoriť si záložku do knihy, alebo opraviť kývajúci sa stôl. Všetko, čo pretvárate do inej podoby je kreatívna činnosť. Je to len na vás.

ČÍTAJTE, ČÍTAJTE A EŠTE RAZ ČÍTAJTE

Knihy netreba hádzať do jedného vreca. Nie každému sadne práve tá kniha, ktorú mu niekto odporučil. Je dôležité nájsť práve takú, ktorá osloví práve vás. Výber je v dnešnej dobe naozaj pestrý, stačí dať šancu tej “pravej”. Aj keby mala byť iba vtipná a obrázková. :)

Prečítajte so rozhovor s Kristínou Tormovou a Braňom Jobusom o tom, ako viesť deti k čítaniu!

CVIČTE

Na to, aby ste cvičili, naozaj nemusíte chodiť do preplneného fitka. Príroda je tá najpestrejšia posilňovňa, v ktorej sa dá robiť takmer všetko. Ak však naozaj netúžite vychádzať z domu, skúste relaxačnú jogu, strečingy, či čokoľvek pohybové, čo vám spraví radosť a pomôže vám udržať kondíciu.

Mamina Denisa vám poradí domáce cviky na uvoľnenie chrbta

SPRAVTE KONEČNE VECI, KTORÉ STE ODKLADALI

Nadpis hovorí za všetko. Pustite sa práve do toho, čo ste doposiaľ odkladali na iné časy. Teraz je práve tá chvíľa, kedy to môžete konečne uskutočniť!

Všetky činnosti, do ktorých by sme sa radi pustili sa však nedajú robiť s radosťou, pokiaľ nás trápi podlomené zdravie. Dbajme preto na prevenciu, posilnime si imunitu, vyzbrojme sa pozitívnym myslením a robme veci, ktoré nás bavia. Veď nikto nechce predsa skončiť usoplený v posteli, kde bude tráviť celé dni.

Objavte potraviny a produkty, ktoré vám pomôžu posilniť imunitu!

Zľavomat.sk

Nové inšpirácie a zážitky na každý deň!