Bary sú zavreté a doma je nuda? Spravte si spoločenský zážitok u seba v obývačke!

Bary sú zavreté a doma je nuda? Spravte si spoločenský zážitok u seba v obývačke!

Zuzka 25. 3. 2020

Čo robiť, keď majú všetky bary zatvorené a vám začínajú chýbať „krčmové seansy“ s kamarátmi? Tu je pár rád, ako na to! Stačí si nasadiť slúchadlá, pohodlne sa usadiť a nechať sa preniesť na miesto, ktoré máte najradšej.

1. Dohodnite partiu

Každý vie, že pivo osamote nechutí tak dobre ako v partii. Zavolajte preto kamošom a dohodnite si jedno stretnutie v bare. Samozrejme, nie fyzicky, to v týchto dňoch neodporúčame nikomu. Ale malé virtuálne posedenie predsa ešte nikdy nikomu neublížilo! Tak oprášte zoznam kontaktov a dohodnite si termín, kedy budete mať všetci pohodlne dostatok času (čo v dňoch karantény nebude asi až taký problém).

2. Nakúpte zásoby

Po dohovorení sa na dátume a čase je na rade pripravenie zásob, keďže sa na seba asi neplánujete pozerať pri pití minerálky. (Samozrejme, ak máte v pláne práve to, chválime vás. Vy ostatní, čo máte v pláne pravý opak, pokračujte v čítaní). Vyberte sa do najbližšieho obchodu (s rúškom a nie v čase vyčlenenom pre dôchodcov) a nakúpte si, čo len smädné hrdlo ráči. Nebojte sa experimentovať! Piva je všade dosť, no čo tak skúsiť pripraviť miešaný drink? Vo vlastnej réžii vás vyjde určite lacnejšie ako v meste a príjemným bonusom je, že pomer ingrediencií si viete upraviť presne podľa seba! 

3. Pripravte atmosféru

Tento krok rozhodne nepodceňujte! Bary, to totiž nie sú len 4 steny, stoličky, stoly a výčap. Sú to také malé oázy pokoja, uvoľnenia, smiechu a skvelých zážitkov. Tak prečo si niečo z toho nepreniesť priamo domov? Ideálne rovno všetko! Po príprave nápojov si vyčleňte priestor, kde sa váš virtuálny bar bude nachádzať. Je úplne jedno, či to bude kuchyňa, obývačka alebo komora pod schodami, dôležité je, aby ste sa tam cítili dobre. 

Tip od nás: Pre navodenie tej správnej „krčmovej“ atmosféry si pokojne pustite toto video, ako ideálny „podmaz“.

4. Zabezpečte rodine či milovanej polovičke náhradný program

Či je karanténa či nie, žiadna polovička nie je nadšená z toho, že sa jej partner chystá niekde zašiť s kamarátmi a ešte k tomu aj niečo popiť. Choďte na to šikovne a zabezpečte jej náhradný program! Pripravte jej relaxačný kúpeľ, pustite jej obľúbený film, navrhnite, nech zavolá svojej mame, podporte ju v kreatívnych aktivitách, ako maľovanie, čítanie, … Skrátka čokoľvek, čo ju bude baviť a nebude vás k tomu vôbec potrebovať.

5. Skontrolujte internetové pripojenie, zapnite Skype /Hangout Meet/ Facebook 

Takéto stretnutie, okrem všetkých vyššie uvedených bodov, by sa však nedalo uskutočniť bez najdôležitejšej veci – internetu. Či už si zvolíte videohovor cez klasický Skype, Facebook Messenger alebo pomernú novinku od Googlu – Hangout Meet, to je už len na vás!

6. Vychutnajte si zase raz jedno chladené s kamošmi!

K tomuto bodu už len: „Na zdravie!“

PS: Milé dámy, tento článok bol síce mienený skôr pre mužov, to však neznamená, že by ste si svoju virtuálnu chvíľku s priateľkami nemohli vychutnať aj vy! Zvolajte baby, nalejte si pivo, víno, kávu, … a veselo debaťte! Žiadna karanténa vám túto radosť predsa nemôže úplne odoprieť! :) 

Zuzka

Som rodáčka zo Žiliny, ktorá si momentálne užíva život v hlavnom meste. Recept na moje šťastie tvoria dobré príbehy, krásne miesta, chutné jedlo a veľa smiechu! :)