Vyhliadková veža v Zlatníku

Vyhliadková veža v obci Zlatník sa nachádza vo Vranovskom okrese, kde ponúka pekné výhľady na okolie a Slanské vrchy. Bola postavená v roku 2018 s dvomi plošinami vo výške 11 a cca 19 metrov. 

K veži sa dostanete nenáročnou trasou z obce, ktorá je vhodná pre malé deti, starších ľudí či cyklistov. Auto môžete zaparkovať pri autobusovej zastávke v dedine alebo vyraziť na túru od hlavnej cesty (smer Vranov nad Topľou a Prešov). Následne sa napojíte na vyšliapanú cestičku po lúke, kde vás čaká 2,5 km prechádzka. Hneď pri veži nájdete prístrešok a upravené ohnisko schované v hustom poraste stromov.

Rozhľadňa je voľne prístupná a bez poplatku, takže sa nemusíte báť, že sa na jej vrchol nedostanete. V krásnom počasí dovidíte až na vrcholky Vysokých Tatier, neďaleký kopec Makovica s vysielačom aj na vrch Šimonka či Oblík

Tip od Mišky

Toto miesto je krásne v každom ročnom období. V jeseni však môžete spojiť príjemné s užitočným - vychutnať si krásne sfarbený les a nazbierať šípky, ktoré tu rastú na niekoľkých kríkoch.