Kaštieľ v Rusovskom parku

Kaštieľ, ktorý sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Rusovce, bol postavený v roku 1843 ako monumentálne šľachtické sídlo. Jeho výstavba bola inšpirovaná anglickou gotickou architektúrou zo začiatku 16. storočia. Ku kaštieľu patrí aj nádherný anglický park s kostolíkom. Od roku 1945 je kaštieľ štátnym majetkom. 

Na toto miesto sa vybrala aj naša blogerka Tami, ktorá so svojou rodinou rada navštevuje výnimočné miesta.

Aj vy zbožňujete jesenné prechádzky pod farebnými stromami? Tešíte sa, keď môžete s deťmi pobehovať pomedzi napadané lístie či zbierať gaštany? Presne toto a všeličo iné môžete zažiť a vidieť v Rusovskom parku!

Pohodlne sa sem dostanete mestskou hromadnou dopravou tak, že vystúpite na zastávke Kaštieľ Rusovce. Ak prídete autom, zaparkovať môžete priamo pri vchode do parku.

Dominantou parku je Rusovský kaštieľ. Ide o neogotickú stavbu, ktorá slúžila ako šľachtické sídlo. V súčasnosti však nie je prístupný pre verejnosť a chátra. Je to naozaj veľká škoda, pretože kaštieľ je naozaj nádherný.

K celému parku sa viaže zaujímavá história. Na poľovačky sem zvykol chodievať aj cisár Karol, otec Márie Terézie. O panstvo sa tu v minulosti starala aj princezná Stephanie so svojím manželom.

Hlavná lúka parku je udržiavaná a je aj pravidelne kosená. Deti sa tu vybehajú a vyšantia do sýtosti.

Pri vstupe do parku nájdete aj pomerne rozsiahle detské ihrisko so šmýkačkami, hojdačkami a rôznymi preliezačkami. Samozrejmosťou sú lavičky, kde si oddýchnete a načerpáte energiu z prírody. Ak by ste vyhladli, tak hneď vedľa ihriska sa nachádza reštaurácia SĽUK aj s príjemným posedením na terase. 

Lajk od maminy Tami

Rusovský park je ideálny na prechádzky v každom ročnom období. Stretnúť tu môžete cyklistov či kočíkujúce mamičky, keďže veľká časť parku je bezbariérová.