Je nám to ľúto, ale ponuka už vypršala. Jej detail si môžete prezrieť nižšie.

Májový poznávací zájazd do Bulharska – 3 noci v 4* hoteli s polpenziou

3,9 / 5 Cestovná kancelária Experitour s.r.o. Sofia, Bulharsko, Bansko, Bulharsko, Melnik, Bulharsko Bulharsko 10 zostáva

Nenechajte si ujsť nové ponuky podniku Cestovná kancelária Experitour s.r.o.

Postrážime, aby vám už žiadna nová ponuka neutiekla.

Upozorniť na nové ponuky

Podobné ponuky, z ktorých si určite vyberiete

Zobraziť viac podobných ponúk

Zobraziť pôvodnú ponuku

Prehľad ponuky

Destinácia

Sofia, Bulharsko Bansko, Bulharsko Melnik, Bulharsko
Lukáš
1 osoba • 6 dní (3 noci)

Termín

Pia 15. 5. – St 20. 5. 2020

Ubytovanie

Strava: Polpenzia

 • 3 x polpenzia:
  • raňajky a večera formou švédskych stolov

Doprava: Autobusom

Nástupné miesta

 • Bratislava

Ostatné služby

Sprievodca / technický dozor

 • Služby sprievodcu počas celého zájazdu

Obmedzenie

Cena platí pri obsadení izby 2 osobami, tzn. pri kúpe 2 voucherov. Zmena programu vyhradená s ohľadom na počasie, dopravu a ďalšie okolnosti. Zmenou programu sa rozumie, že niektoré vyššie uvedené miesta nemusíte vôbec navštíviť. CK však urobí maximum pre to, aby sa tak nestalo. Zájazd sa koná pri obsadení min. kapacity 40 osôb. 

Uplatnite voucher do 14. 5. 2020.

Nevhodné pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu.

 • Do 24 h od obdržania voucheru kontaktujte CK na e‑maili info@experitour.cz a uveďte počet osôb, termín zájazdu, nástupné miesto, kódy všetkých voucherov a kontaktné údaje.
 • CK Vám spätne pošle zmluvu, tú je nutné podpísať a poslať obratom späť.
 • Pri nesplnení vyššie uvedených podmienok voucher prepadá.
 • Zmena programu vyhradená vzhľadom na počasie, dopravu a ďalšie okolnosti. Zmenou programu znamená taktiež, že niektoré vyššie uvedené miesta nemusíte navštíviť vôbec. CK však urobí maximum pre to, aby sa tak nestalo. 
 • Platí jednotná cena pre všetky vekové kategórie, aj dieťa musí mať vlastný voucher.
 • Cestovné poistenie môžete uzavrieť v CK od 49Kč / deň (konkrétne limity k nahliadnutiu).
 • Vstupy do objektov.
 • Príplatok za neobsadené lôžko 39 € pri poznávacej časti.
 • Nástupné miesto v Bratislave je bez príplatku.
 • Voucher možno stornovať cez zákaznícku podporu Zľavomatu v zákonnej 14 dňovej lehote od zakúpenia voucheru pred uzavretím zmluvy s CK/ potvrdením rezervácie/ vyplnením a odoslaním formuláru. Po podpise zmluvy sa storno riadi VOP CK Experitour.

Využite body zo zamestnaneckých programov. Na túto ponuku môžete využiť body týchto benefitných spoločností:

Ako funguje prevod benefitných bodov?

255,00 € 250,00 €
255,00 € 250,00 €
Ukončené

Destinácia

Sofia, Bulharsko Bansko, Bulharsko Melnik, Bulharsko

Za pamiatkami alebo do hôr? Ťažké rozhodovanie. Čo keby ste to spojili?

Nechajte sa presvedčiť, že Bulharsko zďaleka nie je iba o pobyte pri mori. Dokáže vám to CK Experitour, s ktorou sa vydáte na poznávací zájazd do bulharskej Sofie a navštívite aj hory na juhozápade.  Pokocháte sa nádhernými horskými scenériami a navštívite aj také perly, ako je Rilský kláštor zapísaný na zozname UNESCO. V cene zájazdu je doprava autobusom, služby sprievodcu a 3 noci v 4* hoteli s krytým aquaparkom a polpenziou. 

Dôležité informácie v bodoch

 • odchod v piatok „ po práci“ 
 • na celý zájazd si vyčerpáte iba 3 dni dovolenky 
 • všetky tri noci spíte v rovnakom hoteli – vďaka „hviezdicovitému“ štýlu výletov budete využívať stále to isté zázemie bez stresov z neustáleho premiestňovania a vybaľovania 
 • počas ubytovania v hoteli sú raňajky i večere zahrnuté v cene zájazdu 
 • vždy vám bude robiť spoločnosť český sprievodca so základnou znalosťou bulharčiny alebo bulharský sprievodca so znalosťou češtiny 

Hotel & SPA Astera Bansko

4* hotel je postavený v štýle Bansko a pripomína jedinečnú architektúru bulharskej renesancie. V areáli hotelového komplexu sa nachádza: 

 • moderné centrum SPA & Wellness  
 • atraktívny krytý aquapark
 • reštaurácia a útulný lobby bar
 • detské centrum s herňami a zábavou
 • ďalšie zábavné aktivity: bowling, biliard
 • moderné konferenčné centrum
 • štýlové, priestranné a komfortne zariadené izby a apartmány s nádherným výhľadom na hory

Východiskovým bodom vášho putovania bude známe zimné stredisko Bansko, ktoré sa nachádza na úpätí pohoria Pirin. Odtiaľ sa každý deň vydáte za objavovaním krás miestnej prírody i pamiatok. Navštívite vinárske mestečko Melnik a vystúpite k dvojtisícovým vrcholkom Pirinu. A aby mal zájazd ten správny náboj, je pre vás pripravené aj prekvapenie v podobe programu počas posledného dňa. 

Program zájazdu

1. deň
V piatok v 18.00 odchod z Prahy. Prechod cez mestá, v ktorých sa nachádzajú ďalšie nástupné miesta. Nočný prejazd cez Slovensko, Maďarsko a Srbsko.

2. deň

Prejdete sa centrom mesta okolo významných budov (parlament, sídlo prezidenta, národné divadlo Ivana Vazova a mnoho ďalších), uvidíte najväčšiu dominantu Sofie – katedrálu Alexandra Něvského a ak to časový harmonogram dovolí, užijete si aj individuálne voľno, ktoré môžete tráviť podľa vlastných predstáv. Následne vás čaká transfer k jednej z najvýznamnejších pamiatok Bulharska – Rilskému kláštoru. 

3. deň
Po raňajkách sa vydáte smerom na juh. Uvidíte historické vinárske mesto Melnik a navštívite jeden z domov, kde sa budete môcť prejsť vyhĺbenými chodbami, v ktorých sa po stáročia vyrába víno (spojené s ochutnávkou). Počas individuálneho voľna budete mať možnosť zakúpiť si tekuté suveníry.

Z Melniku sa vydáte na miesto zvané Rupite. Tu navštívite kostol Sveta Petka z konca 20. storočia, ktorý je spätý s Babou Vangou. Vanga (1911–1996) bola bulharská nevidiaca veštica, ktorá podľa niektorých zdrojov predpovedala rozpad Sovietskeho Zväzu, Stalinovu smrť alebo napríklad teroristické útoky, ktoré sa odohrali 11. septembra. Hneď vedľa kostola sa nachádzajú termálne pramene. Možnosť kúpať sa, návrat do hotela, večera.

4. deň
Štvrtý deň bude venovaný návšteve bulharských hôr – pohoria Pirin. Najprv sa vyveziete z Banska lanovkou do výšky 1600 metrov, odkiaľ budete pokračovať k chate Vihren (1955 m.n.m.). Hlavná skupina so sprievodcom bude za priaznivého počasia pokračovať k neďalekým jazerám do výšky cca 2200–2400 m n.m. Ide o nenáročnú prechádzku, ktorá je určená pre všetkých, ktorí radi chodia. Nejde o zložitý výstup.

Tí zdatnejší sa budú môcť individuálne vydať na vrchol Vihren (2914 m n.m.). V tomto prípade ide o náročnejší výstup, ktorý je vhodný pre zdatnejších turistov.
Dôležité: V prípade nepriaznivého počasia bude zabezpečený náhradný program (napr. návšteva termálnych kúpeľov, historického centra Banska a pod.). V podvečerných hodinách bude nasledovať návrat do hotela a večera.

5. deň
Raňajky a odchod z hotela. A aký program vás čaká? Nechajte sa prekvapiť!  Môžeme však naznačiť, že možno uvidíte medvede.

Posledný deň pobytu tiež bude slúžiť na návštevu miest, ktoré ste nestihli navštíviť počas predchádzajúcich dní. V popoludňajších hodinách odchod smer ČR.

6. deň
V popoludňajších alebo večerných hodinách návrat späť do ČR. Predpokladaný príchod do Prahy by nemal byť neskôr ako o 19.00.