Odstávajúce uši už viac nemusia byť pre vás problémom. Stačia dve hodiny v Magnifica Clinic a vaše stratené sebavedomie je späť.
Čo je otoplastika a pre koho je určená?
Otoplastika predstavuje relatívne nenáročný zákrok v plastickej chirurgii, vďaka ktorému sa už viac nebudete musieť hanbiť za odstávajúce uši. Ide o zákrok, ktorého cieľom je korekcia odstávajúcej ušnice od hlavy. Princíp operácie spočíva v uvoľnení zadnej plochy ucha, narušení svalov ušnice, následnom zoštíhlení chrupavky, vymodelovaní ušnice a jej následnom prišití na správne miesto. Cieľom je priblížiť prominujúce ušnice ku hlave, prípadne redukovať veľkosť alebo skorigovať tvar ušníc. Tento výkon sa najčastejšie vykonáva u detí od 5–14 rokov.
Dobre vedieť: V cene zákroku je osobná konzultácia pacienta s plastickým chirurgom, počas ktorej lekár zhodnotí súčasný stav ušníc a zároveň sa oboznámi s psychickým rozpoložením pacienta ako aj jeho motiváciou k vykonaniu tohto zákroku.
Ako zákrok prebieha?
Pred samotnou operáciou lekár posudzuje stav kože ušnice a jej okolia, stav chrupavky, výšku uhlovej odchýlky a prípadné deformácie ušníc. Samotný zákrok trvá približne 2 hodiny a prevádza sa v lokálnej anestézii. Tak ako pri všetkých zákrokoch, tak aj pri tomto sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky a to najmä: dočasná pulzácia, bolestivosť, opuch, začervenanie a necitlivosť.
Odporúčania po zákroku
Elastickú bandáž je dôležité nosiť minimálne 2 týždne. Počas nasledujúceho jedného mesiaca bude postačovať pevná čelenka, ktorú je dôležité nosiť hlavne v noci. Pri prvom preväze sa rana skontroluje a sterilne ošetrí. Kontrola pacientov prebieha vždy na 2., 7. a 14. deň po operácii. Pacient je poučený o domácom ošetrovaní. Bolestivosť po výkone je individuálna a je zvládnuteľná analgetikami. Po 1 – 2 dňoch úplne ustupuje.
Kontraindikácie
Operácia sa vykonáva len v prípade úplne zdravých pacientov. Vážna kontraindikácia tejto operácie neexistuje. Opatrnosť pri zákroku vyžadujú iba osoby s chronickými ochoreniami – napríklad s cukrovkou, zníženou zrážanlivosťou krvi a osoby náchylné k tvorbe keloidných jaziev.