Rezerváciu môžete zmeniť 24 hodín pred rezervovaným termínom. V prípade zmeny rezervácie menej než 24 hodín pred dohodnutým termínom, alebo v prípade, že sa na termín nedostavíte, voucher prepadá v plnej výške bez nároku na refundáciu. Dátum je možné zmeniť iba jedenkrát.
Voucher s rezervovaným termínem nie je možné stornovať ani refundovať.
Voucher bez termínu môžete v rámci 14dňovej lehoty stornovať, alebo po skončení platnosti voucheru refundovať podľa platných pravidiel.
Máte dlhšie pocit, že nie všetko vo vašom tele funguje úplne na 100%? Možno vám pomôže práve kraniosakrálna terapia.
Kraniosakrálna terapia sa dnes vo veľkej miere praktizuje po celom svete a naďalej si získava popularitu u širokého spektra ľudí. Je to jemný, ale účinný spôsob práce s telom pomocou ľahkého dotyku. Terapia poskytuje pacientom individuálny a celostný prístup. Všetky formy tejto terapie pochádzajú od Williama Sutherlanda, osteopata, ktorý pôsobil na konci devätnásteho storočia.
Vedeli ste? Cranium znamená lebka a sacrum zase krížová kosť.
Základný princíp kraniosakrálnej terapie
Ide o veľmi bezpečnú metódu, ktorá je určená pre každého, pre všetky vekové kategórie a rôzne stavy od akútnych ťažkostí až po chronické stavy. Väčšinou sa kombinuje aj s inou formou liečby, ale nie je to nutnosť. Ide o neinvazívnu praktickú terapiu zameranú na zlepšenie vlastných liečivých schopností tela. Vychádza z osteopatie, čo je prístup, ktorý zdôrazňuje úlohu muskuloskeletálneho systému pre zdravie.
Pri sedení leží pacient ticho, oblečený, zatiaľ čo odborník nadväzuje ľahký kontakt vo vybraných bodoch okolo hlavy, trupu, kolien a chodidiel. Tento ľahký kontakt spočíva v jemnom tlaku prstov bez akejkoľvek manipulácie s kosťami alebo silných ťahov. Cieľom kraniosakrálnej terapie je pomôcť zbaviť sa obmedzení v kraniosakrálnom systéme, aby sa zlepšilo fungovanie centrálneho nervového systému.
Kraniosakrálny systém sa skladá sa z lebky, krížovej kosti, chrbtice a mozgovomiechového moku, tekutiny, ktorej tvorbu riadia mozgové komory. Pulzuje opakovane v rytme, približne 6 až 12 krát za minútu. Počas pulzácie sa mení aj tlak tekutiny, ktorému sa musia prispôsobiť všetky kosti v ľudskom tele, ako aj lebka. Mozgovomiechová tekutina vyživuje a zároveň aj detoxikuje našu nervovú sústavu.
Ak sa tento systém naruší, naruší sa aj prenos nervových impulzov v tele a tým môže dôjsť k poškodeniu ďalších telesných funkcií. Tento dôležitý rytmus hovorí o javoch v organizme a o stave vnútorných orgánov. Predstavuje aj akýsi barometer našich emocionálnych, psychických aj telesných zmien. K narušenie kraniosakrálneho rytmu môže dôjsť fyzickým aj psychickým spôsobom, napríklad po úraze, dôsledkom tráum, dlhodobého stresu a záťaže.
Upozornenie: Terapia nie je náhradou za lekárske vyšetrenie, diagnostiku a akúkoľvek lekársku starostlivosť, ale veľmi dôležitým doplnkom.
V čom pomáha kraniosakrálna terapia?
Kraniosakrálna terapia môže pomôcť pri:
hojení, zmierňovaní rôznych chorôb a dysfunkcií
vylepšovaní fungovania autonómneho nervového systému, ktoré umožňuje telu efektívnejšie reagovať na stres, napätie
odpore imunitného systému
migrénach, bolestiach hlavy, chrbtice, kĺbov i svalov
hormonálnych poruchách, problémoch menštruačného cyklu
problémoch s dýchacími cestami, alergiami alebo astmou
škrípaní zubov, zubnej neuralgii, problémoch s čeľustnými kĺbmi
uvoľnení psychiky a tela v tehotenstve, mobilizuje prirodzené adaptačné procesy tela
životných zmenách a vyjadrovaní seba samého
Počas liečby alebo po ukončení liečby sa nezistili žiadne závažné vedľajšie účinky. Najbežnejším vedľajším účinkom je mierne nepohodlie. Vedľajší účinok je veľmi dočasný a trvá najviac 24 hodín.