Mrazivá celotelová kryoterapia pre vaše zdravie v Interklinik Poprad
Prehľad ponuky
Termín
Platnosť do 31. 3. 2025.
V cene
- Vstup pre 1 osobu do kryokomory (celotelová)
- Pri vstupe do komory dostanete suché bavlnené tričko, krátke nohavice, čelenku, rukavice, ponožky, dreváky a masku na nos a ústa
- Trvanie: cca 30 min.
Obmedzenie
- Voucher je možné uplatniť v dňoch STREDA – SOBOTA v čase od 16:00 – 19:00.
- Posledný vstup je možný o 18:30 hod.
- Rezervácia: Nie je potrebná rezervácia vopred.
- Upozornenie: Voucher je možné uplatniť v dňoch STREDA – SOBOTA v čase od 16:00 – 19:00. (Posledný vstup je možné absolvovať najneskôr o 18:30 hod.)
- Je potrebné preukázať sa platným voucherom v mobilnom telefóne alebo v SMS.
Niekoľkoročné skúsenosti viedli k definovaniu prekážok, pre ktoré nie je možné absolvovať liečbu kryoterapiou:
- netolerancia a alergia na chlad
- strach z uzavretých priestorov – klaustrofóbia
- podchladenie organizmu
- Raynauldova choroba
- poruchy prekrvenia
- chudokrvnosť
- užívanie niektorých liekov – neuroleptík a alkoholu
- znížená funkcia štítnej žľazy
- onkologické ochorenia
- mentálne poruchy spojené s abnormálnym potením
- tehotenstvo
- infekčné ochorenia
Zo strany obehového systému nie je vhodné absolvovať celotelovú kryoterapiu v týchto prípadoch:
- chyby chlopňového aparátu srdca (zúženie chlopní)
- ICHS pri nedostatočnosti obehu
- ťažké formy astmy
- ťažká cukrovka
- poruchy rytmu srdca a kľudovej srdcovej frekvencie nad 100 pulzov.min-1
- pľúcny edém
- vážne ochorenia pľúc
Využite body zo zamestnaneckých programov. Na túto ponuku môžete využiť body týchto benefitných spoločností:
- Benefit Plus – previesť body
Ako funguje prevod benefitných bodov?
Len pravá zima vie premôcť bolesť, vyvolať produkciu hormónov šťastia a zlepšiť vaše celkové zdravie. Kde takú zimu nájsť? Predsa v kryokomore!
Kryoterapia je liečebná a rehabilitačná metóda, ktorej dejiny sa datujú do 70. až 80. rokov minulého storočia, zahŕňa maximálne 3-minútový pobyt v komore s priemernou teplotou –120°C, za ktorým nasleduje intenzívne cvičenie – kineziterapia.
Pobyt v tejto komore stimuluje prirodzenú tvorbu enzýmov a hormónov podporujúcich uzdravenie a vo vašom tele dokáže „naštartovať“ samoliečbu a regeneráciu.
PROCES KRYOTERAPIE
Komora stimuluje receptory reagujúce iba na chlad. Počas procedúry tak telesná teplota klesne len o 0,5 °C a teplota pokožky max. o 3 °C. Pôsobenie extrémneho chladu na receptory vyvoláva proces, ktorý pozitívne ovplyvňuje nervové zakončenia a vyvolá v tele reakciu, produkciu hormónov, zvyšuje látkovú výmenu a znižuje pocit bolesti.
Následkom vystavenia sa extrémnemu chladu sa aktivujú hormóny a uvoľňujú sa telu vlastné kortikoidy v množstve potrebnom na elimináciu zápalových procesov, inhibítory bolesti, „hormón šťastia“, adrenalín, testosterón a rad ďalších, telu prospešných látok.
PRIEBEH KRYOTERAPIE
Kryoterapia je absolútne bezpečná. Po príchode do kryocentra dostanete suché bavlnené tričko, krátke nohavice, čelenku, rukavice, ponožky, dreváky a masku na nos a ústa. Časti kože musia byť kvôli spomenutej stimulácii receptorov odkryté. Predprípravou je vstup do adaptačnej komory, s teplotou –60 °C s dĺžkou približne 30 sekúnd. Nasleduje vstup cez vnútorné prechodové dvere do hlavnej kryokomory, kde teplota dosahuje –120 °C a kde ste po celý čas v pohybe, bez kontaktu s pokožkou. Teplota v kryokomore je nízka, no vďaka nulovej vlhkosti nie je pocit chladu tak intenzívny.
Po dvoch, maximálne troch minútach sa vychádza von cez adaptačnú komoru, aby sa organizmus prispôsobil zmene teploty. Po opustení kryokomory sa 20 minút venujete intenzívnemu cvičeniu.
ÚČINKY KRYOTERAPIE
Vedecký výskum spolu s praktickými skúsenosťami priniesol vynikajúce výsledky pri týchto diagnózach:
|
|
Športovcom terapia pomáha pri zvyšovaní svalovej výkonnosti, kondície, regenerácii pred a po športových výkonoch a pri regenerácii poúrazových stavov. Vylučovanie hormónov, najmä testosterónu, v priebehu kryoterapie je zaujímavé najmä pre športovcov. Tento jav má totiž priamy vplyv na rast svalovej hmoty a na zvýšenie výkonnosti pri silovom a vytrvalostnom tréningu. Podporuje svalovú relaxáciu i celkovú biologickú regeneráciu a vďaka intenzívnemu okysličeniu zabraňuje vzniku kyseliny mliečnej. Kryoterapiu hojne využívajú aj najlepší profesionálni športovci, ako jednu z najmodernejších a najúčinnejších foriem regenerácie a zvyšovania výkonnosti takzvanou čistou formou, pred alebo po športovom výkone. |