Valentínske darčeky nakupujú na Zľavomat.sk najmä muži

Hitom zaľúbencov sú zážitky, šperky, dobré jedlo, ale aj USB kľúče.

Sviatok zaľúbených je obľúbeným dňom aj pre fanúšikov zľavového nakupovania. Potvrdzuje to aj vlaňajší Valentín na najväčšom zľavovom portáli Zlavomat.sk, kde Slováci kupovali prekvapenia a darčeky pre svoje lásky priemerne za takmer 50 eur. „Vlani valentínskym nákupom na našom portáli dominovali najmä šperkové prívesky v tvare srdiečka, pánske boxerky, vstupenky do akvaparkov, lyžiarske skipasy a fotodarčeky. Najväčším prekvapením však bol veľký záujem o netradičný darček – USB kľúč, ktorý si kúpilo až 1 812 ľudí,“ uviedol Tomáš Sroka, riaditeľ spoločnosti Zľavomat.sk, ktorá patrí do nadnárodnej skupiny Slevomat Group.

Na darčekoch pre svoje lásky pritom Slováci nešetria. Priemerná hodnota valentínskej objednávky na Zľavomat.sk bola v minulom roku 45 eur. Najviac zákazníci míňali na valentínske pobyty a cestovanie, za ktoré zaplatili v priemere viac ako 130 eur. Zábava, jedlo a móda ich v zľavách vyšli od dvanásť do päťdesiat eur.

Hoci Valentín je už roky vnímaný ako sviatok obľúbený najmä ženami, pomer zákazníkov na Zľavomat.sk tento fakt vyvracia: nákupnú klientelu tvoria zo šesťdesiatich percent muži. Tí tak z väčšej časti určujú trendy moderného nakupovania valentínskych darčekov. Trendu sa prispôsobí aj Zľavomat.sk – v tohtoročnej ponuke na Valentína portál ponúkne viac značkového oblečenia a špeciálne akcie s rýchlym doručením do dvoch dní. Muži budú môcť vyberať aj z väčšieho počtu šperkov. „Nebudú chýbať ani zaľúbené prívesky, diamantové prstene, dvojročné ruže, novinky ako drevené hodinky či kurzy spoločenského tanca. Určite bude z čoho vyberať a svoju zľavu si nájde každý zaľúbený muž či žena,“ dodal Tomáš Sroka.

Najobľúbenejšie valentínske darčeky Slovákov na Zľavomat.sk v roku 2013:

• Tovar: prívesky v tvare srdiečka, USB kľúč 32 GB, valentínske fotodarčeky, značková spodná bielizeň – najmä pánske boxerky Pierre Cardin (1 789 ks)

• Jedlo: suši sety, valentínske menu

• Cestovanie: pobyt v hoteli Aquatermal v Dolnej Strehovej

• Zážitky: skipasy, akvaparky a motokáry

6. februára 2014