Čím si osladiť Vianoce? Poctivými slovenskými medovníkmi, vínom i medom

Čím si osladiť Vianoce? Poctivými slovenskými medovníkmi, vínom i medom

Zuzana Holubcová 15. 12. 2020

Kde sa vzalo, tu sa vzalo, na štedrý stôl docestovalo. Kvalitné vínko, zlatistý med k oblátkam a voňavé krehké medovníky. Ale predtým, než sa dostali na krásne prestretý vianočný stôl, prešli trpezlivými rukami slovenských výrobcov, kde láska k remeslu je aj silným rodinným putom. Práve tam sa začína príbeh troch firiem, s ktorými sme sa o ich remesle pozhovárali. Prečítajte si, čo nám prezradili značky Kremnické medovníky, Víno Masarykvčelárstvo Neviďanský.

KREMNICKÉ MEDOVNÍKY – keď sa remeslo dedí z otca na syna

V rodine Hauríkovcov sa remeslo doslova zdedilo: medovníky vyrábajú už desiatky rokov. A aj keď sa od založenia dielne zmenili takmer všetky technologické postupy výroby, základom všetkých cukroviniek zostáva poctivá práca, originálna receptúra a láska k pečeniu. 

Prezraďte pán Haurík, aký je príbeh vašej značky?

Pochádzam z rodiny, v ktorej sa medovnikárske remeslo dedilo z otca na syna. Rudolf, Jozef, Jozef a Martin, okrem priezviska spoločná záľuba a aj zamestnanie – medovnikár. Príbeh nášho rodu sa začal ešte na začiatku minulého storočia v roku 1922, kedy sa môj prastarý otec Rudolf Haurík stal oficiálne členom Medovnikárskeho cechu v Kremnici a v tejto rodinnej tradícií pokračujeme dodnes. Na sklonku „socializmu“ hrozilo vymretie remeselníkov a tak ešte v roku 1988 na základe vyhlášky o obnove živností, vtedajší národný výbor povolil živnosť môjmu otcovi – Jozefovi Hauríkovi, zakladateľovi značky Kremnické medovníky.

Aké boli začiatky výroby kremnických medovníkov?

Môj otec najprv začínal spoločne s manželkou v malej dielničke pri rodinnom dome a v roku 1999 svoju výrobňu presťahoval do rekonštruovaných priestorov bývalej mliekarenskej výrobne na ulici Jula Horvátha v Kremnici, kde pracujeme spoločne dodnes. Postupne sme sa vypracovali na modernú rodinnú dielňu, s dennou produkciou okolo 1000 výrobkov. Okrem toho sa staráme aj o vlastný obchod s cukrárňou, ktorý sa nachádza v zrekonštruovaných priestoroch starého meštianskeho domu zo 16. storočia na pešej zóne v Kremnici.

Na čo ste najviac hrdí?

Sme hrdí, že od začiatku výroby sme na trhu nepretržite a neustále sa snažíme zlepšovať a prispôsobovať potrebám zákazníka. Keďže sme sa dlhé roky zameriavali iba na jarmočný predaj, naše stánky je možné vidieť skoro na všetkých jarmokoch v okolí. Za úspech našej značky považujem otvorenie firemnej predajne, ktorá je prepojená s cukrárňou. Zákazníci častokrát za našimi medovníkmi prichádzajú z ďaleka. Aj toto nás podnietilo k zrealizovaniu e‑shopu, aby naše produkty boli dostupné naozaj každému.

Čo je pre vás pri výrobe dôležité?

Našim reklamným sloganom je: „Medovník od Hauríkov – potešenie pre oči a jazyk“. Tiež vyjadruje to, čo je pre nás pri našom remesle najdôležitejšie – aby naše produkty nielen dobre vyzerali, ale samozrejme boli aj chutné a aby zákazník od nás odchádzal spokojný.

Okrem zdobených medovníkov považujem za výnimočné naše plnené medovníky, pri ktorých na náplni naozaj nešetríme, a to je dôvod prečo sa k nám zákazník stále vracia.

Čo charakterizuje vašu značku?

Už vyše 30 rokov používame starý rodinný recept a neustále sa snažíme naše výrobné procesy zdokonaľovať, aby boli výrobky čo najkvalitnejšie a najchutnejšie, pričom zachovávame tradičný postup výroby. Všetko je to poctivá ručná práca našich šikovných žien – a týmto je naša značka charakteristická.

VÍNO MASARYK z kráľovského mesta Skalica

Pán Aljoz Masaryk sa začal venovať vínu pred 45 rokmi. V starobylej Skalici založil vinárstvo, ktoré sídli v skoro 400-ročnej historickej budove bývalého mestského pivovaru. Každoročne vyrobia rôzne druhy vín, v ktorých by sme napočítali až 35 odrôd. Tipnete si, koľko rôznych vín majú na ponukovom liste? Je ich až okolo 100, všetky v limitovaných množstvách. Pozor, v supermarketoch ich nehľadajte!

Povedzte nám, aké boli vaše začiatky?

Spoločnosť VÍNO-MASARYK založil v roku 1996 priekopník vinárstva na Slovensku p. Alojz Masaryk v Skalici na Záhorí, kde história pestovania hrozna siaha ďaleko do minulosti. Začal sa tým zaoberať vo svojej rodnej obci Radimov. Neskôr sa dlhé roky staral o Mestské vinohrady a pivnicu v Skalici. Už vtedy v období socializmu sa stal známy kvalitou svojich vín. V Skalici si splnil aj svoj sen z mladosti, vlastniť búdu – sklep, ako tu voláme vinohradnícky domček s pivnicou. Tá bola prvé roky aj sídlom firmy. Ako sme sa rozrastali, museli sme nájsť nové, väčšie priestory. Získali sme ich neďaleko historického centra mesta. Budova 380-ročného bývalého mestského pivovaru sa prerobila na naše vinárske kráľovstvo. Okrem výrobných a kancelárskych priestorov tu máme aj svoju predajňu a vináreň na ochutnávky.

Čo je pre vás pri vašom remesle najdôležitejšie?

Zachovať si svoje ťažko vybudované dobré meno za každých okolností a snažiť sa držať si dosiahnutý štandard a úroveň kvality našich vín. Rozvíjať sa a ísť s dobou, ale pritom zachovať poctivú výrobu vín, ako boli kedysi. Čisté, bez chemikálií. Je ťažké v dnešnej dobe živiť sa poľnohospodárstvom a hlavne v tejto konkurencii, čo dnes na Slovensku máme. Ponúka sa veľa nekvalitných, lacných zahraničných vín. My okrem výroby vína aj pestujeme v Skalici vinič v integrovanej produkcii, čo je ekologický spôsob pestovania hrozna.

Dôležité pre nás je propagovať slovenské vína. Nemusíme chodiť pre kvalitu do zahraničia, to práve ukazujeme našimi vínami. Pristupujeme k zákazníkom ochotne a úctivo, vychádzame im v ústrety a dúfame, že to tak aj oni cítia.

Čo je pre vaše vína charakteristické?

Do širokej ponuky každoročne pribudne cca 30 druhov vín bielych, červených a ružových. Hlavným zameraním firmy sú prívlastkové a akostné vína, ale aj rôzne lahôdky a špeciality ako je cibébový výber, hrozienkový výber či ľadové víno. Záleží od každého roku, ako nám príroda nadelila počasie. Svoje dobré meno budujeme už 20 rokov  na produkcii a propagácii kvalitného vína bez chemikálií a stabilizátorov. 

To, čo by nechutilo piť nám samým, ani zákazníkom by sme nemohli ponúknuť…

Na čo ste hrdí?

Orientujeme sa na kvalitu, nie na kvantitu a preto vyrábame veľa druhov vín, ale v obmedzenom množstve. Nekúpite nás vo veľkoobchode, ale po celom Slovensku vo vínotékach, vinárniach, hoteloch a reštauráciách a vo firemnej predajni v Skalici. Najznámejšou pestovanou odrodou je Frankovka modrá a tiež známy Skalický rubín. Majú nielen výbornú chuť, ale aj blahodarne pôsobia na ľudské zdravie, vďaka vysokému obsahu antioxidantov a flavonoidov. Sme hrdí na viaceré ocenenia z medzinárodných aj domácich výstav.

Tekuté zlato z rodinného včelárstva NEVIĎANSKÝ

S včelami sa kamarátia v rodine Neviďanských snáď odnepamäti, ale rodinná firma vznikla až v roku 2008. Dnes vďaka poctivej práci celej rodiny vzniká nielen chutný a zdravý med, peľ či propolis, ale aj ďalšie krásne výrobky ako točené či liate sviečky z vosku a ekologické voskované obrúsky. Aj napriek štipancom od včiel si dnes už život bez nich nevedia predstaviť.

Prezraďte nám, aký je váš príbeh?

Náš dedko spomína, že v rodine jeho mamy boli včely už keď sa narodila, čiže už pred rokom 1922. Na začiatku našej práce bola okrem domácich skúseností a štúdia na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre aj práca na Ústave včelárstva v Liptovskom Hrádku. Nakoľko to bola práca na týždňovky, bez rodiny, rozhodol som sa po svadbe plne venovať vlastným včelám. Manželka je učiteľka, ktorú jej práca bavila a plne napĺňala. Ale prišli deti a materská dovolenka a tam niekde sa to všetko začalo rozbiehať. Momentálne máme 290 včelstiev. Pri troch deťoch sa snažíme robiť, čo vieme. Práve deti sú našou inšpiráciu a snažíme sa im vštepiť lásku k včelám a k prírode. 

 Napriek tomu, že po uštipnutí včielkami skončila manželka na pohotovosti, prácu so včelami si zamilovala a už sme v tom boli obaja.

Ako ste si vo vašej rodinnej firme rozdelili úlohy?

Na jeseň si prácu delíme. Ja sa venujem medu a práci s ním, manželka čaruje s voskom vo svojej dielničke. Vyrába sviečky, voskové ozdoby, ale aj ekologické voskové obrúsky či originálne darčeky. Tento rok sa nám podarilo rozbehnúť náš voňavý e‑shop a tak urobiť naše produkty dostupnejšie pre všetkých milovníkov kvalitného medu a voňavého vosku. Máme ešte veľa plánov, ako ukázať ľuďom význam včiel a naučiť ich včielky rešpektovať. Plánujeme na našej včelnici inštalovať presklený úľ, aby sa dalo preniknúť do života včiel tak povediac v priamom prenose. Ďalšou víziou je apidomček, dýchanie úľového vzduchu, relax pri včelách a mnoho ďalších plánov.

Čo považujete za váš najväčší úspech?

Za náš najväčší úspech považujeme spokojnosť našich zákazníkov. Každý mail či akákoľvek spätná väzba, ktorou nám zákazníci dajú vedieť, ako im naše produkty urobili radosť, rozvoňali byt či dom, pohladí našu dušu. Sme aj držiteľmi certifikátu kvality Slovenský med. Voňavý domáci slovenský med je to, čo chceme pre našich zákazníkov. 

Čo je pre vás pri vašom remesle najdôležitejšie?

Trpezlivosť. Našu prácu môžeme rozdeliť na 3 obdobia. Jar a leto patrí starostlivosti o včielky. Trpezlivosť a pokojná práca je na včelnici je veľmi dôležitá. Jeseň až do Vianoc sa nesie v znamení tvorivosti. Práca s voskom si vyžaduje veľa dobrých nápadov, ale bez trpezlivosti by to nefungovalo. V čase medzi Vianocami a voňavou jarou sa venujeme príprave na včelársku sezónu. Pri množstve včelstiev, ktoré máme na včelnici, to znamená mravenčiu prácu v dielni, ktorá tak isto vyžaduje veľa trpezlivosti.

Čo charakterizuje vaše produkty?

Charakteristickým prvkom našej značky je láska ku včielkam, láska k našej práci, vďačnosť Bohu a včielkam za včelie produkty a snaha priniesť vôňu včiel do každého domova. Čarujeme so včelím voskom a premieňame ho na rôzne voňavé drobnosti.

Poctivo a slovensky aj po Vianociach

Je niekoľko dôvodov, prečo dať slovenským produktom nielen počas sviatkov ale celoročne prednosť pred tými zahraničnými. Sú kvalitné, pretože ich výrobcovia sa snažia o produkciu bez pridanej chémie, s využitím lokálnych dostupných surovín. Nezaťažujú životné prostredie tak ako produkty, ktoré k nám cestovali cez oceán. Sú vyrábané v malých sériách, čo umožňuje stálu kontrolu nad kvalitou produktu. A v neposlednej rade ide aj o podporu našej ekonomiky, ktorá v týchto časoch dostáva zabrať. Ak máte chuť zostať verní slovenskej kvalite aj po Vianociach, inšpirujte sa v našej ponuke.

Kuk do kategórie výrobkov slovenskej kvality

Zuzana Holubcová

Som spoločenský introvert a snáď ešte viac než písať milujem počúvať. Rada objavujem miesta s autentickým geniom loci a bohom zabudnuté dedinky, v ktorých dáva líška dobrú noc (a krčmár pozná každého po mene). Nikdy ma neprestane udivovať, v akej krásnej krajine to žijem a vždy, keď odchádzam, teším sa na chvíľu, kedy sa budem môcť vrátiť.