Raj pre deti v Bratislave: Železná studienka – Partizánska lúka

Raj pre deti v Bratislave: Železná studienka – Partizánska lúka

Keď som rozmýšľala, ktoré miesto v Bratislave môžeme nazvať rajom pre deti, rozhodla som sa urobiť malú anketu medzi deťmi mojich kamarátov. Výsledok bol jednoznačný: Železná studienka – Partizánska lúka.

Aj keď ste toto miesto už možno navštívili, tak budem rada ak vás inšpirujem niečim novým, čo môžete s deťmi najbližšie vyskúšať.

1. Učme sa s deťmi zábavnou formou

Dendrologický náučný chodník, pomôže deťom získať poznatky o využití dreva pre človeka a nadobudnúť pozitívny vzťah k prírode. Má dĺžku asi 400 m a pomalou chôdzou so zastavením sa pri všetkých atrakciách zvládnete prehliadku za 35 – 45 min.

Náučný chodník: Červený most – Železná studienka – Kamzík má celkovo 18 náučných zastávok na trase dlhej približne 4 km a zdoláte ho za približne 2,5 hodiny.

Lesná knižnica, ktorá slúži všetkým milovníkom kníh. Môžete motivovať deti k čítaniu tým, že si môžu požičiavať, prípadne darovať knihy úplne zadarmo.

2. Skákať, behať, kričať dovolené

Deti sa tu môžu vyšantiť na detských ihriskách zoskupených podľa vekovej kategórie, vyskákať na trampolíne, zahrať si futbal, basketbal, volejbal, ping-pong, prípadne sa člnkovať na jazere. Uvidíte ako dobre potom zaspia 🙂

3. Plné bruško

Pre deti je určite zábava opiecť si špekačku či slaninku. S celou rodinou si môžete spríjemniť deň kladením ohňa a opekaním na označených miestach, prípadne vo vyhradenom gril altánku.

4. Letný tábor – Klepáč

Skvelá príležitosť na nezabudnuteľné zážitky pre deti od 4 do 13 rokov. Možnosť denného alebo pobytového tábora s nocľahom, kde vaše deti zažijú napríklad jazdenie na koníkoch, pátranie v lese, ryžovanie zlata v potoku a iné zaujímavé aktivity.

5. Turistika a cyklovýlety

Okrem dvoch turistických trás tu nájdete množstvo krásnych cestičiek, kde môžete využiť cyklovozík, prípadne ich absolvovať spolu s deťmi na bicykloch. 

Veron

Veron

Som mama malej Magdalénky, tridsiatnička s detskou dušou, milovníčka palaciniek a dobrej hudby. Rada športujem a spoznávam nové miesta spolu s mojou rodinkou.