Tip na výlet: sánkovačka pre malých i veľkých

Tip na výlet: sánkovačka pre malých i veľkých

Veron 9. 1. 2019

Sneh je pre sánkovačku nevyhnutný, tak odporúčam navštíviť miesta, kde je záruka snehu a určite sa zabaví celá rodina. Sánkovačka totiž nemusí byť len chvíľková aktivita, ale pokojne aj celodenný výlet.

Na čom sa sánkovať?

Okrem klasických drevených saní existuje viacero prostriedkov vhodných na sánkovačku. Pre najmenšie detičky cca od 7 mesiacov sú vhodné napríklad Piccolino sánky, ktorých súčasťou je aj teplý fusak s výplňou z ovčieho rúna a strieškou, ktorá chráni dieťa pred snežením, dažďom a vetrom. Vhodné sú aj plastové boby Plastkon, ktorých gumový poťah sedátka zaistí lepšiu izoláciu a o bezpečnosť sa postará vysoké operadlo a boky a pás pre uchytenie dieťaťa. Pre väčšie deti sú napríklad vhodné rôzne druhy klzákov.

Kde sa sánkovať?

Ak si chcete vychutnať sánkovačku v rámci celodenného výletu, tak odporúčam výlet s deťmi buď na Sliezky dom, Chatu pri Zelenom plese alebo Chatu Plesnivec v Tatrách. Výhodou týchto výletov je, že po výstupe si na chate môžete oddýchnuť a občerstviť sa a následne si ešte viac vychutnať jazdu nadol. Na Sliezkom dome vám dokonca požičajú sane ak ste tam ubytovaný hosť. Cestou však treba rátať s tým, že tam chodia aj autá, takže treba byť obzvlášť opatrný. Chata pri Zelenom plese vám zaručí najdlhší zjazd a Chata Plesnivec je zvrchu dosť strmá, takže tam treba rátať s intenzívnejším brzdením.

Samozrejme, tieto trasy sú vhodné na sánkovačku aj keď sa rozhodnete, že nevyjdete na danú chatu, ale spustíte sa dolu skôr. Záleží totiž aj na tom koľko vaše dieťa vydrží ísť, kým si užije jazdu. Každopádne je tu aj možnosť, že deti hore vytiahnete, čím si zaručíte zlepšenie kondičky a deťom sa to určite bude tiež páčiť.

Tip pre náročných

Ak by ste mali chuť zašportovať si spolu s deťmi, tak môžete sánkovačku poňať trochu inak. Vytiahnuť si dieťa môžete aj na skialpoch vo vozíku na lyžiach a následne zlyžujete dolu. 

Veron

Som mama malej Magdalénky, tridsiatnička s detskou dušou, milovníčka palaciniek a dobrej hudby. Rada športujem a spoznávam nové miesta spolu s mojou rodinkou.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!