Výroba domácich nanukov - zapojte aj deti!

Výroba domácich nanukov – zapojte aj deti!

Veron 7. 8. 2019

K letu neodmysliteľne patria horúčavy a chuť na niečo svieže, studené nás neustále prenasleduje. Ak chcete trafiť dve muchy jednou ranou, tak vám odporúčam výrobu domácich nanukov. Vyrobíte si chutný a zdravý variant zmrzliny, ktorý vás ochladí. Ak do procesu výroby zapojíte aj deti, tak o zábavu máte postarané. 

Základný variant – ovocné nanuky

Najjednoduchšia výroba nanukov je jednoznačne z čistého ovocia. Natrhajte si dobroty zo záhrady, prípadne navštívte najbližšie trhovisko a popustite uzdu fantázie ovocných kombinácii. Vybrané druhy ovocia po umytí odporúčam rozmixovať a prepasírovať cez sitko, ak tam zostali väčšie kusy alebo koža. Následne plníme formičky na nanuky či už šťavou z jedného druhu ovocia, prípadne kombináciou viacerých – môžeme si vytvoriť aj dúhové nanuky, alebo do vnútra zaliať celé kúsky ovocia (vhodné je drobné ovocie, alebo aj plátok kiwi). 

U nás sa osvedčili napríklad kombinácie melón- marhule, jahody – maliny – čučoriedky, marhule – hruška. Nanuky netreba ničím dosládzať, keďže ovocie je sladké. Ak by sa vám ale predsa len zdalo, že niektoré druhy sú kyslejšie (ríbezle…), tak môžete na osladenie použiť kombináciu s banánom alebo trošku medu či javorového sirupu. 

Keďže nanuky neobsahujú žiadny pridaný cukor, sú vhodné aj pre menšie detičky. Možno im takto zachutí aj ovocie, ktoré inak papať nechcú. 

Zopár tipov na záver

Ak máte doma zásoby domácej detskej výživy a neviete čo s tým, lebo vaše deti to odmietajú jesť, tak ju jednoducho zamrazte vo forme nanukov. Prípadne ju ešte môžete skombinovať s iným ovocím a zaručujem vám, že deťom to bude chutiť. 

V obchodoch dnes nájdeme veľké množstvo foriem na nanuky, či už umelohmotné, alebo silikónové. Ak však nechcete kupovať špeciálne formičky, môžete veľmi dobre využiť napríklad aj kelímok z akéhokoľvek jogurtu a zapichnúť do neho drevenú paličku.  

Pre lahodnejšiu chuť môžete do ovocia primiešať napríklad jogurt alebo mlieko (pokojne aj rastlinné). Takto vám vzniknú nové variácie a väčšie deti sa určite potešia. 

Veron

Som mama malej Magdalénky, tridsiatnička s detskou dušou, milovníčka palaciniek a dobrej hudby. Rada športujem a spoznávam nové miesta spolu s mojou rodinkou.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!