Dokonalé nechty sú dôležitou súčasťou vzhľadu ženy. Ako na ne?

Dokonalé nechty sú dôležitou súčasťou vzhľadu ženy. Ako na ne?

Zľavomat.sk 16. 4. 2021

Štýlové oblečenie, krásne topánky, moderný účes, dokonalý make up, nádherné doplnky a upravené nechty na rukách a nohách. To všetko tvorí jeden ucelený celok perfektného vzhľadu. Práve nechty sú však tým, čo túto harmóniu zvykne narúšať asi najčastejšie.

Je to spôsobené tým, že o nechty sa, na rozdiel od ostatných spomínaných častí, nestaráme každý deň. Čas pre manikúru či pedikúru, bez ohľadu na to, či profesionálnu alebo domácu, si nachádzame len pár krát do mesiaca. Ak vôbec.

PEDIKÚRA, TO NIE JE LEN LAKOVANIE NECHTOV

Pedikúru možno vo všeobecnosti charakterizovať ako komplexnú starostlivosť o chodidlá. Jej výsledkom nemajú byť len pekne upravené nechty, ale najmä zdravé a pekné chodilo ako celok. V salónoch je možné objednať suchú a mokrú pedikúru, pričom suchá sa vykonáva vo výlučne suchom prostredí, čím sa eliminuje akékoľvek riziko vzniku infekcie.

Súčasťou pedikúry môže byť napríklad masáž chodila, odstraňovanie odumretej kože, kurích ôk a záderov, úprava nechtov, ošetrenie chodila mastičkami či gélmi, peeling, thermozábal, odstránenie pôvodného laku na nechtoch či aplikácia gélových nechtov.

Získajte krásne nohy vďaka pedikúram na Zľavomate!

GÉLOVÉ NECHTY NA NOHY AJ RUKY

Hneď na začiatku je potrebné zdôrazniť, že výsledok gélových nechtov do značnej miery ovplyvňujú úroveň salónu, ktorý vám ich bude robiť. Za kvalitu sa v tomto prípade skutočne oplatí priplatiť. Okrem odbornosti a skúseností personálu je extrémne dôležitý materiál, ktorý je na gélové nechty použitý.

Gél je materiál, ktorý je ľahko formovateľný do rôznych tvarov a tvrdne v UV/LED lampe. Aplikuje sa na prirodzený necht, ktorý predĺži a pomáha mu v raste. Niektoré gély obsahujú aj prospešné látky pre nechty, ako napríklad biotín, ktorý napomáha k spevňovaniu nechtov. Pri dopĺňaní gélu sa starý nemusí odstraňovať, nechtár len jemne zbrúsi jeho vrchnú vrstvu a doplní novú vrstvu gélu. Necht vyzerá aj po odstránení gélu prirodzene pekne. Podobne ako aplikáciu gélových nechtov, aj ich odstránenie odporúčame zveriť skúsenému nechtárovi, aby nedošlo k poškodeniu či strhnutiu nechtu neodborným zásahom.

AKRYLOVÉ NECHTY – LACNEJŠIA ALTERNATÍVA KU GÉLOVÝM

Niekedy sa za gélové nechty mylne považujú aj akrylové. Neseriózne salóny ich zámerne prezentujú ako gélové. Akryl je prášok, ktorý sa mieša s tekutinou až vznikne materiál podobný gélu. Že vám nechtár dal akrylové nechty ľahko zistíte tým, že akryl sa nezapeká v UV lampe, ale tvrdne priamo na nechte. Výhodou akrylových nechtov je, že sú v porovnaní s gélovými lacnejšie, odolnejšie a jednoduchšie sa odstraňujú. Na druhej strane akryl, kým nevyprchá, zapácha a pri zlej manipulácii môže poškodiť samotný necht. Ten je zároveň háklivejší na mykózu či štiepanie.

Túžite po skvelej manikúre? Tu ju nájdete!

FRANCÚZSKA ČI JAPONSKÁ MANIKÚRA – POZNÁTE ROZDIEL?

Vyznať sa v pojmoch používaných v manikúre či pedikúre môže byť pre nezasväteného človeka problematické. Existuje viacero metód, ktorými sa upravujú nechty. Jednou z najznámejších je francúzska manikúra. Nechty po nej vyzerajú jemne a zdravo, zároveň nepôsobia príliš výrazne, čo ocenia najmä nevesty či dámy s povolaním, kde sa vyžaduje skôr formálny vzhľad než extravagantný.

Pri francúzskej manikúre sa necht väčšinou upravuje do hranatého tvaru, na konci nechtu sa lakuje biely pásik. Nanášaných je viacero druhov lakov, niektoré obsahujú vitamíny.

Japonská manikúra je v porovnaní s francúzskou viac o výžive ako o lakovaní. Je to v podstate kúra plná vitamínov a minerálov. V Japonsku je známa už niekoľko storočí a je veľmi dobré, že si našla cestu aj k nám. Špeciálnou leštičkou sa do nechtov aplikuje bentonitová pasta so zlúčeninami kremíka a následne prášok, ktorý obsahuje provitamín B5, vitamíny A, E a H, parafíny a včelí vosk. Po absolvovaní japonskej manikúry vyzerajú nechty ako keby boli nalakované priehľadným lakom, majú dlhú trvácnosť, nič sa neodlupuje a nie sú potrebné žiadne odlakovače.

NAJNOVŠIE TRENDY V NECHTOVOM DIZAJNE. SÚ V MÓDE DLHÉ ČI KRÁTKE NECHTY?

Ak chcete byť trendy, vsadili by sme skôr na kratšie nechty. Časy dlhých pazúrov sú, zdá sa, preč a do popredia sa opäť dostáva čo najprirodzenejší vzhľad nechtov. Avšak aj tu je potrebné zdôrazniť, že dĺžka je len jedným z faktorov výsledného efektu. Najdôležitejšie je, ako je o nechty postarané, ako dokonale sú nalakované a ako zdravo pôsobia celé prsty na rukách či ako vyzerá celé chodilo.

Čo sa týka farieb, modernou je koralová farba. Tá sa podobá lososovej, je však o niečo sýtejšia. Ak ale zvolíte klasiku v podobe jemnejšej lososovej, vedľa určite nešliapnete. Trendy sú tiež tmavšie farby, najmä v spojitosti s vesmírnym vzorom. Veľmi populárne sú tiež rôzne vzory a farby na prstoch jednej ruky a zvieracie vzory – tigrované, zebrovité či dalmatínske.

Zároveň je potrebné jedným dychom dodať, že vzory a farbu nechtov je vhodné prispôsobiť celkovému outfitu. Nebojte sa experimentovať, ak to daná udalosť povoľuje. Na divokú párty sa môžete odviazať a skúsiť aj dizajn, na ktorý by ste sa inokedy neodvážili. 

Zľavomat.sk

Nové inšpirácie a zážitky na každý deň!

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!