Návod, ako to tento rok s predsavzatiami zaručene vyjde

Návod, ako to tento rok s predsavzatiami zaručene vyjde

Ivulík 16. 1. 2020

Po Vianociach nastáva čas bilancovania starého roka. Čo sa nám podarilo, čo nie, čo sme nestihli a na čo sme si našli milión výhovoriek prečo sme to nespravili. Úderom dvanástej hodiny posledného decembrového dňa sa postupne presúvame do plánov a predsavzatí. Nový rok pre mnohých z nás predstavuje pomyselnú čiaru. Stojíme akoby na jednom bode spájajúcom „to čo sme nestihli“ a „to čo by sme chceli stihnúť“. Sme v plánoch a želaniach o čosi viac odvážnejší, než ktorýkoľvek iný deň v roku. To je dobrý začiatok. Poďme ale ďalej. Krôčik po krôčiku, naše želania sú totiž pripravené na splnenie.

BUĎTE REALISTI A PLÁNY SI SPÍŠTE

Pomyselne si chyťte zlatú rybku a smelo jej pošepkajte svoje tri želania. Aké by to boli? Čo by ste chceli? Po čom túžite? Prvým krokom k splneniu novoročných predsavzatí je zistiť čo naozaj chcete, čo plánujete. Ale tak skutočne. Novoročné predsavzatie „chcem viac cestovať“ pravdepodobne bude asi vaším novoročným predsavzatím aj ďalší rok. Skúste to tento rok prelomiť a svoje reálne túžby a plány si spíšte. Ktoré krajiny by som chcel tento rok navštíviť. Koľko kilogramov schudnúť, akú úroveň dosiahnuť v jazykovej škole.

Častokrát našim predsavzatiam chýba reálny základ, čo tým naozaj myslíme. Či nám stačí (viac cestovať), len zvoliť dlhšiu cestu do práce, alebo si chceme pozrieť všetky hrady a zámky v našom kraji, či navštíviť niektoré európske či svetové metropoly, alebo vystúpiť na Gerlach. Nie je nič zložitejšie, ako plniť predsavzatie, ktoré vlastne neexistuje

SPRÁVNY ZAČIATOK NOVÉHO ZAČIATKU

K novým veciam potrebujeme akoby správne nastavenie. Symbolickú hrubú čiaru za všetkým, ktorá oddeľuje „to čo bolo“ a „ako to od teraz bude“. Nový rok je priam na to stvorený. Oddeľuje od seba totiž dva roky! Jedno obehnutie Zeme okolo Slnka. Aké magické! Ak by sa vám to predsa len nepodarilo, je tu ešte 12 dní (zostáva už len 11), ktoré začínajú číslom 1, ale tiež 52 pondelkov a najlepšou správou je, že 365 dní, keď Mesiac obehne okolo Zeme. Aj toto znie dosť magicky, nemyslíte? Ak sa potrebujete ale nastaviť na nejaký začiatok, určite to tak urobte, ak ste to ale nestihli, určite sa nedajte odradiť. Správny začiatok nového začiatku je totiž kedykoľvek.

OD TERAZ SA (UŽ NAOZAJ) VŠETKO ZMENÍ!

Poviem vám malé tajomstvo – hneď sa všetko nezmení :). Bohužiaľ, nikto za vás nebude chodiť do práce, ani tie deti zo škôlky nebudú chodiť domov samé a žiaľ ani samočistiacu domácnosť nevymysleli. Všetko ostáva. Len tie plány a túžby pribúdajú. Určite to nepôjde švihnutím zázračného prútika a nestačí si na to kúpiť nové tenisky či permanentku do fitka, aj keď motivácia je to určite výborná. V nových teniskách sa chudne zaručene s väčšou radosťou a ešte rýchlejšie pobežíte – od šťastia, keď si k tým teniskám o chvíľu kúpite celý nový outfit (vďaka schudnutiu dokonca o číslo menší!).

Plňte si predsavzatia so Zľavomatom! Viac sa dozviete TU

Ďalším pomyselným krôčikom k novým predsavzatiam je reálne si na ne nájsť čas. Nájsť si denne pár minút, či týždenne pár hodín len pre seba a svoje plány. Sebecko-nesebecky, jednoducho začierniť v diáriku hodiny, z ktorých jednoducho nepopustíte.

ČO BY MI MOHLO EŠTE SKRÍŽIŤ CESTU MOJIM PREDSAVZATIAM?

Možno trochu hlbšieho sa zamyslenia. Prehodnotenie a menšia príprava. Ak je vaším predsavzatím napríklad zdravšie jesť, skúste si pred tým, ako s tým začnete, prečítať pár rád od povolaných. Ujasnite si, čo to pre vás vlastne znamená. Jesť každý deň na raňajky jogurt s ovsenými vločkami vás do dvoch týždňov zaručene omrzí. Podobne je to s fajčením. Pripravte sa aj na náročnejšie dni, vytvorte si záložný program.

Dôležité je určite CHCIEŤ, ešte dôležitejšie vedieť ČO CHCETE. Potom už len smelo vykročiť a nezastavovať. Držím vám palce a želám krásny rok plný splnených plánov a predsavzatí! 

Ivulík

Maminka ambasádorka

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!