Pobyt v 5* hoteli: dokonalý zážitok alebo luxus za veľké peniaze?

Pobyt v 5* hoteli: dokonalý zážitok alebo luxus za veľké peniaze?

Tina a Scotty na cestách 10. 2. 2020

Pre mnoho ľudí je návšteva hotela s 5 hviezdičkami niečo nereálne. Môže za to pretrvávajúci dojem, že tento druh pobytu je vhodný iba pre niekoho, kto sa doslova topí v peniazoch. Je to ale naozaj tak? Ide o prehnaný luxus, alebo je to zážitok na celý život?

Mne samej tieto otázky blúdili v mysli, a tak som sa rozhodla takýto pobyt vyskúšať. Výplata na mojom účte má síce priemerné čísla bežného smrteľníka, ale ako sa hovorí, kto neskúsi, nevie. V čom je teda luxusný hotel iný, než klasické ubytovanie?

SLUŽBY

V prvom rade sú to služby. Máte tu ľudí, ktorí vám zaparkujú auto, vynesú batožinu, obslúžia vás, ak je to potrebné… a vlastne sa pokúsia splniť všetky vaše priania s úsmevom na tvári. Avšak vy, ako dobrý zákazník, ktorý si cení prácu ľudí, by ste mali vďaku prejaviť určitým gestom. Dobrým zvykom je nechať prepitné. Sama som nevedela, aká veľká čiastka by to mala byť, takže som sa spýtala múdreho pána Google. Ide o sumu vo výške 2€, nie je to však nutnosť, ale slušnosť.

Vyskúšajte 5* Divnú pani v Banskej Štiavnici

Už pri príchode ostanete očarení.Už pri príchode ostanete očarení.

PASTVA PRE OČI

Jedna z najúžasnejších vecí na týchto hoteloch je vizuálna stránka. Je to architektúra, dizajn, prepracované detaily, honosné prvky a podobne. Už pri vstupe sa má zákazník cítiť ako v inom svete. Každý hotel má vlastný a špecificky prepracovaný vzhľad. Prostredie pôsobí tak príjemne, že človek by tu rád strávil aj celý deň. Typy ľudí, ktorí chodia obdivovať architektúru starých pamiatok tu nájdu podobné skvosty, avšak v modernejšom prevedení.

Poďte do unikátneho 5* hotela Heron priamo pri jazere

ROMANTIKA A RELAX

S tým všetkým súvisí i romantika a relax. Myslím, že tieto hotely sú skvelým miestom pre zamilované páry, ktoré si chcú dopriať niečo viac a prežiť nezabudnuteľné spoločné chvíle. Samotná atmosféra dodáva pocit výnimočnosti, o to viac, ak ste so spriaznenou osobou. Každý hotel s 5* má aj vlastné wellness centrum. Rodiny s deťmi tu (v závislosti od vybavenia) nájdu aj detské kútiky s animátormi a najmä relax, ktorý tak veľmi potrebujú. Byť rodič je samé o sebe náročné povolanie a čo je lepšie, ako sa nechať rozmaznávať profesionálnymi masérmi či oddych v horúcej vírivke? A taký oddych v saune môže byť tiež na nezaplatenie.

Wellness v Bachleda Resort*****Wellness v Bachleda Resort*****

JEDLO

Jedlo je nielen fantastický pôžitok z kombinácie zladených chutí, ale vďaka naaranžovaniu na samotnom tanieri sa stáva i umeleckým dielom. Človek si dokonale vychutná každé sústo. Nebuďte prekvapení, ak sa na vašom tanieri objaví pár kúskov za nemalé peniaze. Pri príprave jedla sa používajú veľmi kvalitné potraviny kombinované s ručnou prácou a tomu zodpovedá aj cena pripravovaných pokrmov. Malé porcie na tanieri súvisia so štandardom množstva chodov pri podávaní jedál. Začína sa predjedlom a polievkou. Následne sa podáva hlavné jedlo a napokon dezert. Pokiaľ by ste siahli iba po hlavnom jedle, určite budete veľmi rýchlo znova hladní.

Aj jedlo môže byť zážitkom (pôžitkom).Aj jedlo môže byť zážitkom (pôžitkom). 

Pred návštevou reštaurácie v prepychovom hoteli odporúčam naštudovať si etiketu stolovania. Vyhnete sa tak trápnym situáciám, do ktorých sa môžete dostať. Ak vám niečo spadne zo stola, nie je slušné takéto jedlo zdvihnúť naspäť na stôl. Na vyriešenie problému je tu ochotný personál. Ak máte nejaké pochybnosti, vždy je lepšie sa spýtať obsluhujúceho čašníka, ktorý vám poradí v zapeklitej situácii.

Otestujte dokonalý luxus v 5* SPA Piešťany

DOSTUPNÝ LUXUS

V minulosti si takýto pobyt mohli dovoliť iba ľudia z vyššej spoločnosti. V dnešnej dobe už návšteva 5* hotela nie je iba pre elitu. Rozmach hotelierstva a samozrejme konkurencia tlačia ceny za hotelovú izbu na únosnú mieru, a tak si takýto pobyt môže dovoliť aj človek s priemerným platom. Určitá etiketa tu však zostala a mala by sa dodržiavať. Pár desaťročí dozadu sa všetci držali bontónu – muži nosili výhradne obleky a dámy šaty. Dnes je to iné, ale ak sa chcete vcítiť do atmosféry, mali by ste voliť vhodné oblečenie, ktoré vám dodá pocit, že ste súčasťou toho krásneho celku. 

Ak vás zaujíma význam hviezdičiek pri označení hotela, prečítajte si viac TU.

Miešané drinky mali aj nealkoholické alternatívy.Miešané drinky mali aj nealkoholické alternatívy.

NEOPAKOVATEĽNÝ ZÁŽITOK

Za najväčšie plus takéhoto pobytu sa dá považovať nezabudnuteľný zážitok. Je prirodzené, že v 5* hoteloch sa nedá stráviť každá dovolenka, ak patríte medzi populáciu bežných ľudí. To je ich výhoda. Nikdy nezovšednejú, nestanú sa stereotypom. Chvíle strávené tu budú výnimočné a budete na ne spomínať do konca svojho života.

Doprajte si pobyt v 5* Modrzewie Park Hotel

Ručne maľované obrazy, či drobné prvky dotvárajú atmosféru.Ručne maľované obrazy, či drobné prvky dotvárajú atmosféru.

BACHLEDA RESORT PRESNE PODĽA MÔJHO GUSTA

Ja som sa rozhodla navštíviť Bachleda resort v poľskom mestečku Zakopané. Nakoľko môj jediný trvalý vzťah je s mojím psom, za svojho parťáka som ho chcela aj na tejto dovolenke. Áno, aj takého honosné hotely môžu byť pet friendly. Čo bolo milým prekvapením, Scotty dostal vlastný pelech a dve misky. Batožinu mi vyniesol ochotný personál priamo do izby. V rámci relaxu som vyskúšala wellness i thajskú masáž s pravým Thajčanom. Vedeli ste že, takáto masáž sa začína rituálom umývania nôh? Ak nie, už viete, čo vás bude čakať. :)

Pes v reštaurácii nie je príliš vhodný, takže Scotty ma vždy poslušne čakal na izbe. Stačilo dať na kľučku dverí tabuľku animal in room a ísť si vychutnávať skvelú miestnu kuchyňu. Nemusela som sa tak strachovať, že v dobe mojej neprítomnosti vydesí nejakú chyžnú. 

Jedna z top vecí na izbe bola pre mňa vyhrievaná podlaha v kúpeľni. Či si umývate zuby, alebo len vykročíte zo sprchy, tento vynález by ste chceli určite mať aj doma. Večery sme trávili s mojím chlpáčom na bare s miešaným drinkom v ruke. Scotty, ako pravý gentleman s motýlikom, je síce tichým spoločníkom, nič to ale nemení na tom, že v takej chvíli si môžete dosýtosti vychutnať prostredie a krásu, ktorá vás tu obklopuje.

Izby s výhľadom na Tatry.Izby s výhľadom na Tatry.

To ma len utvrdilo v tom, že pre obyčajného človeka je takýto pobyt zážitkom. Ak dokážete vnímať prítomný okamih, vychutnávať si krásy a prijímať výzvy, ktoré vám život ponúka, vždy budete mať na čo spomínať. :)

Vyskúšajte pobyt v Bachleda Residence***** na Zľavomate!

Krásne prostredie je vhodné na vytváranie nezabudnuteľných fotografií.Krásne prostredie je vhodné na vytváranie nezabudnuteľných fotografií.

Foto: Lukáš Varmeďa 

Ako sa vám článok páčil?

Tina a Scotty na cestách

Sme dvojčlenný tím dychtivý po dobrodružstvách. Milujeme hory, či už slovenské, alebo tie za našimi hranicami. Môj parťák Scotty je taký mix border kólie, ktorý precestoval za svoj život asi viac než poniektorí ľudia. S dávkou irónie komentujem naše spoločné cesty a snažím sa inšpirovať ľudí k zážitkom, na ktoré budú spomínať celý život.