Páni, prečítajte si 12 tipov, ako potešiť ženu na MDŽ!

Páni, prečítajte si 12 tipov, ako potešiť ženu na MDŽ!

Denisa Javorčeková 3. 3. 2020 Zdieľať

8. marec je Medzinárodný deň žien - sviatok, ktorý niekto rešpektuje, iný ignoruje. Ale zaručene každú ženu poteší, ak si na ňu spomeniete. Prečo sa ale vlastne zapísal do dejín?

HISTÓRIA MDŽ

V minulosti rovnoprávnosť medzi mužmi a ženami celkom samozrejmá nebola. V roku 1908 sa 400-tisíc newyorských krajčírok zúčastnilo štrajku, pričom bojovali za zrušenie 10-hodinového pracovného času, ale tiež vyslovili nesúhlas proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam.

Tradícia oslavovať Medzinárodný deň žien bola zavedená na Medzinárodnej ženevskej konferencii v roku 1910. Po druhej svetovej vojne začali 8. marec oslavovať viaceré krajiny ako sviatok žien, až ho OSN napokon v roku 1977 vyhlásila za oficiálny sviatok.

Dnes je však situácia úplne iná a za mnohými historicky náročnými udalosťami našťastie dnes vidíme už len to pozitívne. A čo môže byť krajšie, ako robiť radosť druhému? V tomto prípade si pozornosť užijú ženy.

Ako nám teda páni môžu vyčarovať úsmev na tvári? Tu je niekoľko tipov ako zahviezdiť – vyberte si darček ako uliaty podľa vkusu obdarovanej.

KLASIKA, KTORÁ NESKLAME

1. Večera v reštaurácii - toto snáď nikdy ženu neomrzí. Je tu priestor na fantáziu – môžete vybrať niečo jedinečné, ale isto poteší aj klasika – reštaurácia, ktorú veľmi obľubuje. Zmeňte zabehnutú rutinu a strávte spoločne pekný večer.

2. Kytica kvetov - otvorte dvere na kvetinárstve a vezmite čo i len jeden kvietok – uvidíte, že aj ten jeden bude mať mocnú silu, pokiaľ bude darovaný z lásky.

3. Wellness - nie je potrebné tráviť celé dni v hoteli, stačí si zarezervovať 3–4 hodinky vo wellness a aj tento zážitok blízku osobu určite poteší.

4. Kino - skúste pozrieť celú ponuku a nezameriavať sa len na vlastný žáner. Toto gesto ocenia predovšetkým zanietené romantičky, ktoré vám celý rok štebocú o klasických filmoch pre ženy.

Vyberte film podľa jej gusta.Vyberte film podľa jej gusta.

5. Divadlo - ak ženu, ktorú idete obdarovať zaujíma umenie, divadlo je presne to pravé orechové. Ak viete, že má rada náročnejšie hry, vyberte klasiku. Ak tu tá istota nie je, výstrelom na istotu bude skôr ľahšia hra, ktorá aj pobaví.

6. Čokoláda - niekomu táto klasika príde jemne “opozeraná”, ale ruku na srdce – ktorá žena nepodľahne tejto dokonalej chuti? Odporúčam zamerať sa na vysokopercentnú čokoládu, ideálne zakúpenú v špeciálnej predajni. Práve tu vám darček krásne zabalia a výsledok tak bude viac než očarujúci!

ORIGINALITA, KTORÁ OČARÍ

1. Večera pripravená priamo doma - čo si budeme hovoriť, ženy pozornosť milujú. Kuchyňa je ukážkovým spôsobom, ako môžete zažiariť priamo v domácom prostredí. Nemusí sa pritom uvariť náročné jedlo podľa najslávnejších kuchárov. Niekedy stačí správne zvolený nákup, trošku originality pri servírovaní a stôl bezpochyby ohúri. Opäť je však potrebné myslieť na to, čo má rada žena, nie vy.

Pripravte jej lahodnú večeru v pohodlí domova.Pripravte jej lahodnú večeru v pohodlí domova.

2. Tričko s vlastnou potlačou - skúste nájsť fotografiu, ktorá obdarovanej vyčarí úsmev a zavítajte do najbližšej fotopredajne. Prípadne môžete obdobnú službu nájsť aj priamo na internete. Vyberte vhodné tričko a darček je na svete!

3. Pozdrav cez rádio - možno je to už zastaralý spôsob pozdravu, ale retro je IN a ak správne načasujete celú situáciu, dostavia sa určite aj slzy z dojatia. Práve túto formu potešenia môžete adresovať viacerým ženám, kolegyniam, pretože obdarovaná žena nemusí byť len vašou polovičkou.

4. Wellness v domácom prostredí - ak viete, že práve vaša polovička bude po náročnom dni, pripravte jej kúpeľ. Nezabudnite na sviečky, ovocie, či čokoládu. Pustite hudbu a predovšetkým – doprajte jej čas len a len pre seba.

Darujte žene chvíľku pre seba, ktorú tak veľmi potrebuje.Darujte žene chvíľku pre seba, ktorú tak veľmi potrebuje.

5. Oprášte spoločenské hry - ženy zbožňujú spoločnosť. Vypnite televíziu, otvorte si vínko, čipsy, prípadne sušené ovocie a zahrajte si karty, človeče nehnevaj sa alebo čokoľvek iné, jednoduché a nenáročné. Už len fakt, že ste vykročili zo stereotypu vám dopomôže k oceneniu dokonalého muža.

6. Darujte žreby - toto je snáď najrýchlejší spôsob ako venovať niečo originálne. Zabaľte ich do darčekovej škatuľky, prípadne obálky a zábava na seba nenechá dlho čakať!

Originálnym darčekom k MDŽ sú pokojne aj žreby!Originálnym darčekom k MDŽ sú pokojne aj žreby!

Páni, nech sa rozhodnete pre čokoľvek, už len fakt, že ste dotyčnú ženu pozdravili výnimočnejším spôsobom než zvyčajne, vám zabezpečí pochvalu a uznanie. Nezabudnite však, že ženou nie je len vaša polovička (na tú by ste mohli myslieť automaticky), ale potešiť môžete aj svoju maminku, kamarátky, či kolegyne. Ide predsa o rozdávanie radosti. A v tomto prípade postačí vysloviť aj hromadný pozdrav – KRÁSNY SVIATOK, ŽIENKY NAŠE! :)

Objavte množstvo inšpirácií na darčeky k MDŽ na Zľavomate!

Denisa Javorčeková

Denisa Javorčeková

Som maminka dieťatka so zdravotným znevýhodnením. Nás však nič neodradí, úsmev na tvári si nenecháme vziať, pretože vďaka nemu zdolávame všetky prekážky. Ako rodinka nezastaviteľných spoznávame svet, aby sme synčekovi ukázali všetky krásy okolo nás. Riadime sa personalizovaným heslom: VŠETKO JE MOŽNÉ. NEMOŽNÉ TRVÁ LEN DLHŠIE.