PREMIÉRA: Nová divadelná rozprávková hra pre deti LABYRINT PRÍSLOVÍ
Prehľad ponuky
Termín
Pia 11. 11. 2016 18:00
V cene
- Vstupenka pre 1 osobu na predstavenie
- Dátum: 11. 11. 2016 (piatok) o 18:00
- Dĺžka predstavenia: 60 minút
- Sedenie je nečíslované
- Je potrebné si pred začatím predstavenia vyzdvihnúť lístok v Divadle LUDUS.
- Stačí sa preukázať platným voucherom v mobilnom telefóne, v sms alebo prostredníctvom TRHAČKY.
- Vhodné pre deti od 6 rokov.
Využite body zo zamestnaneckých programov. Na túto ponuku môžete využiť body týchto benefitných spoločností:
- Edenred – previesť body
- Benefit Plus – previesť body
Ako funguje prevod benefitných bodov?
Kto hľadá, ten nájde. Rovnako ako ste práve vy našli super divadelný program! Zoberte svoje deti na novú divadelnú rozprávku Labyrint prísloví! Exkluzívna ponuka na PREMIÉRU 11. 11. 2016 o 18:00 hod. v divadle LUDUS!
Pôvodná rozprávková hra pre deti od 6 rokov, inšpirovaná zbierkou Petra Adolfa Zátureckého „Slovenské príslovia, porekadlá a úslovia“.
Učiteľ povedal:
„Nikto učený z neba nespadol. Tak je to! Viete, nespím už sedemsto rokov, pretože som si nevedel na nič spomenúť. A už si spomínam: všetko musím robiť od srdca…“ Čítajte viac TU.
„Čo nejde od srdca, to nejde do srdca“, utrúsil Gregor. Učiteľ dodal: „Správne. A keď to tak bude, všetci sa ku mne vrátia naspäť a budú ma poslúchať. Najprv písmenká, a potom aj lavice. A keď sa vrátia aj lavice, neskôr aj žiaci. Ďakujem, že ste ma to naučili. Každý sa musí učiť, aj učiteľ… lebo: Nikto učený z neba nespadol. A čo sa za mladi naučíš, to v starobe…“ Agáta dokončila: „…nepochopíš.“ – „pretože lepšie znať…“, pridal učiteľ- „Ako mať, dokončila veselo Agáta.- „Ale zapamätajte si: nie je učený ten, ktorý veľa vie, ale kto vie…“ „…čo mu treba. V knihe je už všetko na svojom mieste“, povedala Agáta. „ Ozaj vzácna kniha. Dám vám za ňu celú moju knižnicu, „ povedal učiteľ.
Hrajú:
„…pre poznanie našich duševných darov, ale aj pre milú zábavu a cvičenie umu mládeže našej.“ Adolf Peter Záturecký sa narodil v roku 1837 v Liptovskej Sielnici. Pochádzal zo šľachtického rodu Zaturecký zo Záturčia (Zathureczky de Zaturcsa). Súkromne ho vzdelával otec, študoval na gymnáziu v Kežmarku, v Modre. Od roku 1854 pôsobil ako učiteľ v Liptovskej Sielnici a od roku 1865 v Brezne. Odrazom jeho pedagogickej činnosti a záujmu o výchovu ľudu sú početné články a state vo viacerých novinách, časopisoch a kalendároch (Národné noviny, Obzor, Dom a škola, Priateľ školy a literatúry, Včelka, Škola a život); pre školy a samoukov zostavil a vydal Slovenskú mluvnicu (1891). Aj Zátureckého literárne ambície zostali poznačené ľudovýchovným a didaktickým pôsobením: je autorom adaptácie nemeckej náboženskej poviedky Tomáš Nápravník (1873), pre deti zveršoval mravné poučenia Hájiček (1879), pre potreby učiteľov v školskej praxi zostavil zbierku príležitostných vinšov Vinšovník (1880). Za najprínosnejšiu oblasť jeho pôsobenia sa považuje zbieranie a vydávanie slovesného folklóru. Špecializoval sa na krátke formy, hádanky a frazeologické útvary. Pod pseudonymom Borovohájsky vydal v roku 1894 zbierku Slovenské hádanky, ktorá dlho predstavovala jediné vydanie tohto žánru folklórneho materiálu; v roku 1897 vydal zbierku „Slovenské príslovia, porekadlá a úslovia“. Táto monumentálna zbierka obsahujúca približne 13 000 položiek je výsledkom autorovho viac ako tridsaťročného bádateľského úsilia v oblasti príslovníctva. |