Objavovanie Novohradu – miesto plné príjemných prekvapení

Objavovanie Novohradu – miesto plné príjemných prekvapení

Ivulík 24. 6. 2019 Zdieľať

Stred južného Slovenska. Posledný kopec končí niekde okolo Zvolena a ním sa už len „zgúľate“ do „Novohradu“. Okresy miest Veľký Krtíš, Lučenec a Poltár, ktoré určite z počutia nepatria medzi špičku turistiky a rekreácie na Slovensku, vás možno prekvapia. Nech sa páči, zoznámte s týmto regiónom: prinášame tipy na kúpanie, wellness  či prírodné pamiatky Novohradu.

Navliekajte si plavecké rukávniky, skáčeme do bazéna

Medzi najvýraznejšie aktivity v tomto regióne patrí jednoznačne „kúpanie“. Detská si na svoje prídu na termálnom kúpalisku Kupko – Dolná Strehová, ktoré má okrem letnej sezóny aj celoročnú wellness prevádzku s vnútornými bazénmi (detským bazénom), saunami a ubytovaním. Ide o moderne prerobené kúpalisko, ktoré patrí medzi vyhľadávané miesta.

Ďalším kúpaliskom je Novolandia – termálne kúpalisko v Rapovciach, o niečo menšie kúpalisko, tiež doplnené o celoročný wellness. Toto miesto robí jedinečným zloženie vody vo svojich bazénoch. Voda svojim zložením pripomína morskú vodu (vhodná na aj na inhaláciu a balneologické liečebné účely).

Najmladším a najmenším „kúpaliskom“ je  Miraj Resort v Lučenci. Nejde o úplne klasické kúpalisko, skôr také, aké poznáte z „rezortných dovoleniek“, so vstupom aj pre nehotelových hostí. Vodu v bazénoch upravujú morskou soľou a pláž je vysypaná morským pieskom s doplnenými palmami. V hoteli je opäť k dispozícii celoročný wellness.

V regióne sa tiež nachádza Prírodné bio kúpalisko Krtko vo Veľkom Krtíši. Na tomto kúpalisku nie je problém stretnúť nejakú tú žabku. Bazény vyzerajú ako jazierka a ich bio podstata spočíva v tom, že voda je šetrne čistená systémom rastlín, bez pridávania chemických a dezinfekčných prostriedkov.

V kúpaní, hlavne v tom prírodnom,  môžete pokračovať ďalej na vodnej nádrži Ružiná, nachádzajúca sa medzi obcami Ružiná a Divín. Vodná nádrž je využívaná na športovo-rekreačné účely. Viete si tu prenajať čln, ale tiež nechať deti pričuchnúť k rybárčeniu. Lokalita je dostatočne turisticky rozvinutá, hlavne zo strany  dedinky Divín, ktorá vám ponúka tiež minitúru na hrad Divín. (Vodnú nádrž Ružiná majú rekonštruovať, overte si jej aktuálny stav). 

Ivulík

Ivulík

Maminka ambasádorka