Tip na výlet: Podbanské, raj pre malých aj veľkých

Tip na výlet: Podbanské, raj pre malých aj veľkých

Denisa Javorčeková 24. 1. 2020

Čas sviatočného leňošenia je za nami a prichádza čas na aktívne užitie si zimnej krásy. Jednu z najdokonalejších živých rozprávok v šírom okolí prežijete v Podbanskom.

Tip: rezervujte si ubytovanie v Podbanskom alebo si pozrite na tipy na výlet v okolí Podbanského.

Podbanské leží na rozhraní dvoch najvyšších slovenských pohorí – Vysokých a Západných Tatier. V jeho blízkosti vyúsťujú tri tatranské doliny – Kamenistá, Tichá a Kôprová dolina. Oblasť je ohraničená dvoma významnými vrchmi  – vrchom Bystrá a majestátnym vysokotatranským štítom Kriváň. Impozantnú prírodnú scenériu prostredia dotvára aj najčistejšia a jediná raftová slovenská rieka Belá

Podbanské ukrýva nielen nádhernú prírodu, takmer vždy zasnežené okolie, ale tiež krásny hotel – Grand hotel Permon****.

Často sa stáva, že mnoho štandardných hotelov oplýva bohatým programom, luxusným wellnessom, či pohodovým personálom. Ale len zriedka nájdete tieto atribúty pod jednou strechou. Už samotný príchod dodáva rozprávkovú atmosféru. Tradične – sneh od nevidím do nevidím, obrovské parkovisko a výťah priamo na recepciu – možno maličkosti, ale práve tie tvoria dokonalý celok.

STRAVOVANIE

Kuchyňa v hoteli je kombináciou tradície a moderny, čo ocenia predovšetkým náročnejší stravníci. Obrovský palec hore dávam jedálenskému “kútiku” pre bábätká, pre ktoré sú pripravené nielen základné dobroty od prvých mesiacov života, ale tiež drobné príkrmy pre jemne “staršie” deťúrence. Oceňujem aj fakt, že priamo v reštauračnej časti sa nachádza ohrievačka na mlieko, či čajík, ktoré ste si pre svoje ratolesti pripravili už z domu. Jednoducho cítiť, že tu myslia naozaj na všetky vekové kategórie.

WELLNESS

Hotel sa pýši wellnessom, ktorý je bravúrny. Je obrovský, všestranne zameraný. Nájdete tu priestor na oddych vo dvojici, ale tiež šmýkačky pre staršie deti. Ak nemáte plávacie koleso, nevadí, v tomto hoteli vám isto radi zapožičajú. Sauny a masáže sú úplnou samozrejmosťou, no tu si ich vychutnáte v úplne inom rozmere.

VOĽNOČASOVÉ AKTIVITY GRAN HOTELA PERMON

Ak sa budete chcieť venovať aj iným aktivitám, vyskúšajte hotelové kino, ktoré je aj v 3D prevedení. Zážitok z tejto súkromnej služby je neopísateľný. Môžete tiež vyskúšať: šípky, biliard, stolný tenis, kolky, či fitness aktivity. A teraz čosi pre umelecky cítiacich návštevníkov. Odporúčam zdržiavať sa častejšie v priestoroch recepcie, dopriať si pohodu pri kávičke a kochať sa neskutočne krásnym výhľadom na Kriváň. Nakoľko hovoríme o zimnom období, je možné, že sa vám táto nádhera ukáže len raz za čas, preto by bola škoda premeškať ju.

OKOLIE A ŠPORTOVÉ AKTIVITY

Okolie hotela prináša svoje čaro. Cesty sú dokonale pripravené pre všetky spôsoby brázdenia – od peších návštevníkov, až po kočíkové manévre. Ak sa necháte unášať prírodou, ocitnete sa na zasnežených lesných cestičkách, ktoré prekonajú vaše očakávania. Na neďalekom svahu sa vybláznite lyžovaním, ale na svoje si prídu aj milovníci sánkovania. Nemusíte so sebou nosiť sane z domu. Práve tu si viete zapožičať rôzne druhy saní. Stačí mať už len správnu náladu a zážitok na seba nenechá čakať!

Podbanské je naozaj zimný raj. Bežecké trate, skialpinizmus, sánkovanie, lyžovanie, magický wellness zážitok, či impozantná kuchyňa. To všetko tvorí perfektný pocit z vašej dovolenky.

Nehľadajte dokonalosť za hranicami krajiny. Užite si ju tu, len pár hodín z ktorejkoľvek časti Slovenska! 

Ako sa vám článok páčil?

Denisa Javorčeková

Som maminka dieťatka so zdravotným znevýhodnením. Nás však nič neodradí, úsmev na tvári si nenecháme vziať, pretože vďaka nemu zdolávame všetky prekážky. Ako rodinka nezastaviteľných spoznávame svet, aby sme synčekovi ukázali všetky krásy okolo nás. Riadime sa personalizovaným heslom: VŠETKO JE MOŽNÉ. NEMOŽNÉ TRVÁ LEN DLHŠIE.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!