Joga s deťmi - to je oddych a zábava v jednom!

Joga s deťmi – to je oddych a zábava v jednom!

Veron 18. 9. 2019

To, že sa žena stane mamou ešte neznamená, že sa musí vzdať aj samej seba. Ak máte chuť urobiť niečo pre seba a zároveň nechcete alebo nemáte kam odložiť svoj malý poklad, tak určite vyskúšajte jogu s deťmi. 

PREČO PRÁVE JOGA?

Joga je výborný návrat k aktívnemu pohybu po šestonedelí, a tak umožňuje rýchly návrat k sebe samej hneď po pôrode, keď sa zrazu celý vesmír točí okolo dieťatka. O jej pozitívach niet pochýb – uvoľňuje chrbticu, krk a ramená, ktoré sú často zaťažované pri manipulácii s dieťaťom. Zároveň posilňuje aj svaly panvového dna a relaxuje myseľ. Ideálna kombinácia ako byť chvíľu sama so sebou aj keď v prítomnosti dieťatka

V Bratislave ponúka možnosť cvičiť jogu v prítomnosti detí viacero jogových štúdií. Ja som otestovala NAMASTE yoga studio a určite ho odporúčam. Hodiny sú otvorené, čiže na kurz sa netreba prihlasovať. Maximálny počet cvičiacich na hodine je 10, čiže keď je voľné miesto, tak jednoducho prídete. Na cvičení sú vítané detičky rôzneho veku, od malých bábätiek po predškôlkárov. Každé dieťatko má aj svoju podložku na hranie. Je tam veľký výber hračiek, pre detičky je prichystaná aj voda a malé občerstvenie vo forme ovocia alebo zeleniny. 

BENEFITY PRE MAMU I DIEŤATKO

Výhodou je, že hodina je prispôsobená atmosfére s detičkami. Treba počítať s tým, že občas sa okrem relaxačnej hudby ozve aj detský smiech alebo plač. Okrem fyzických benefitov máte možnosť stretnúť sa s inými mamičkami, socializovať sa a porozprávať sa po hodine o rôznych témach. Detičky sa tiež učia tráviť čas aj s inými ľuďmi a deťmi v novom priestore, čo im jednoznačne prospieva. 

Urobte takýmto spôsobom niečo pre seba, lebo keď je spokojná mama, tak je spokojné aj dieťa. :) 

Veron

Som mama malej Magdalénky, tridsiatnička s detskou dušou, milovníčka palaciniek a dobrej hudby. Rada športujem a spoznávam nové miesta spolu s mojou rodinkou.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!