Výbava „baby friendly“ izby: Keď sa cítime na pobyte ako doma

Výbava „baby friendly“ izby: Keď sa cítime na pobyte ako doma

Denisa Javorčeková 21. 6. 2019

Mnoho rodičov cestuje s deťmi krížom krážom po svete, objavuje krásy prírody, umožňuje ratolestiam spoznávať históriu alebo len tak relaxuje na opačnom kúte krajiny. Aby bola dokonalosť zážitku 100 %, je potrebné bývať v zariadení, na izbe, ktorá dokonale obsiahne všetky potreby rodinky. Priority sa líšia podľa veku dieťatka, ako aj podľa samotného počtu detí.

Priesečníkom pohodlia by mohlo byť hodnotenie izby z pohľadu vybavenosti elektrospotrebičov, vybavenosti kúpeľne a orientácie izby. Poďme si to rozobrať na drobné:

Elektrospotrebiče

Nech sa už na to pozrieme z pohľadu ktorejkoľvek vekovej skupiny, televízia je veľmi dobrým pútačom pozornosti na čas, kedy sa chceme venovať buď sami sebe, alebo iným členom rodiny. Je pravdepodobné, že nebudeme vysedávať na izbe a sledovať program v televízii. Ale na čas, kedy sa potrebujeme obliecť či vychystať na výlet je to ideálny spôsob ako dostať deti pod kontrolu.

Medzi spotrebiče, ktoré zvyšujú komfort bývania, určite patrí rýchlovarná kanvica napríklad pre prípravu čajíka či mliečka pre najmenších. Rovnako dôležitý je fén, najmä v zimnom období a v neposlednom rade extrémne poteší, ak si na izbe nájdete aj žehličku. Tento spotrebič asi len sotva niekto nosí na dovolenky so sebou, no často by sme si ju tak veľmi želali.

Vybavenie kúpeľne

Osobne uprednostňujeme vaňu, kvôli kúpaniu nášho synčeka, ale úplný ideál je, ak sa nachádza aj sprchový kút aj vaňa, prípadne vaňa s čiastočnými dvierkami. Kozmetické doplnky sú úplnou samozrejmosťou, no veľmi oceňujem, ak zariadenie ponúka papučky na prezutie a župany rovnako dospelým návštevníkom, ako aj deťom. Je to veľké odľahčenie pre rodinu z pohľadu balenia si vecí z domu.

Orientácia izby

Ak cestujete s deťmi, z tohto pohľadu neriešite ani tak výhľad z izby ako fakt, či je bezbariérovo prístupná pre kočíky, či izba nesusedí s lobby barom, prípadne iným nočným priestranstvom. Rovnako dôležité je aj to, či vaša izba nie je priechodná, čiže menej odhlučnená z jednej strany. Ak totiž v tomto prípade neobývajú susednú izbu členovia vašej rodiny, môžete byť nemilo prekvapený nadmernou hlučnosťou počas denného či nočného spánku.

Faktom však je, že sa názory mamičiek sa môžu aj v týchto prípadoch rozchádzať. Každá sme predsa iná a aj naše nároky na izbu v hoteli či v penzióne sa líšia. Základom však je, že ak sa objaví nespokojnosť po ktorejkoľvek stránke, je potrebné sa slušne ozvať a poukázať na tento stav. Rovnako tak nevynechajte pochvalu na adresu služby, ktorá predčila očakávania. Potrebné je totiž nie len kritizovať, ale aj chváliť. To je cesta k úspechu a spokojnosti pri potulkách svetom. 

Denisa Javorčeková

Som maminka dieťatka so zdravotným znevýhodnením. Nás však nič neodradí, úsmev na tvári si nenecháme vziať, pretože vďaka nemu zdolávame všetky prekážky. Ako rodinka nezastaviteľných spoznávame svet, aby sme synčekovi ukázali všetky krásy okolo nás. Riadime sa personalizovaným heslom: VŠETKO JE MOŽNÉ. NEMOŽNÉ TRVÁ LEN DLHŠIE.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!