Aj mama je len žena - beauty rutina, ktorú dodržiavam za každých okolností.

Aj mama je len žena – beauty rutina, ktorú dodržiavam za každých okolností.

Janka Czoborová 4. 11. 2019

Nie je jednoduché byť dobrou mamou a pri tom aj naďalej atraktívnou polovičkou pre svojho partnera. Je pravdou, že každé dieťa je inak náročné a veľakrát je mama šťastná, ak si vôbec ráno stihne umyť zuby. Myslím si však, že základnú rutinu, vďaka ktorej sa mama cíti krásnou je nutné dodržiavať za každých okolností.

Tou dennodennou je pre mňa pravdaže hygiena a úprava vlasov i tváre. Čo si však doprajem je taktiež návšteva kaderníctva, príp. nechtového štúdia. Je ťažké pre vás odísť od dieťaťa na 2 hodinky, aby sme išli ku kaderníčke alebo kozmetičke? Áno, je a mnohokrát je to SCI-FI. Práve preto je potrebné hľadať možnosti, ako na to. Pokiaľ nemáte partnera alebo rodiča, ktorý vám dieťa ochotne (ak neochotne, nestojí za to) postrážia, hľadajte centrá, kde to možné je. Tak, ako mamičky môžu cvičiť s detičkami, tak už môžu chodiť aj do salónov.

Prečo sa vlastne namáhať?

Poviete si: „A na čo? Veď som mama, chcem byť so svojím dieťaťom a kašlem na názor druhých. Veď dieťa ma miluje i strapatú…“ Na jednej strane správny postoj, ale na strane druhej – okrem toho, že ste matka, ste naďalej aj žena, ktorá je najkrajšia práve vtedy, keď sa aj cíti najkrajšou. Okrem návštevy kaderníctva mi veľakrát postačí omnoho menej – pocit, že idem medzi ľudí upravená. Nemám na sebe tepláky a tričko zafŕkané od prípravy jedla a aj keď som napríklad v športovom oblečení, cítim sa sexi.

Byť krásnou a šťastnou

Cieľom „beauty chvíľky pre seba“ nie je tráviť čas bez detí. Cieľom je byť spokojná sama so sebou. Zacvičte si, stretávajte sa s ľuďmi – nemusíte byť len doma v zástere. Ste to práve vy, ktorá si musíte nájsť čas na seba, aby ste bola krásnou a šťastnou ženou. A verte, že aj vaša rodina to ocení. Veď nie je nič krajšie na žene, ako jej úprimný a spokojný úsmev.

Nechajte sa aj vy rozmaznať niektorou z našich ponúk na Zľavomate!

Janka Czoborová

Som pracujúca mamička. Milujem, okrem svojej dcérky, šport, jazdu na motorke, zvieratá a tanec. Baví ma písanie na rôzne témy, čo využívam aj pri svojej práci.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!