Týždeň modrého gombíka: Pomoc pre Ukrajinu

Je nám to ľúto, ale ponuka už vypršala. Jej detail si môžete prezrieť nižšie.

Podobné ponuky, z ktorých si určite vyberiete

Podobné ponuky, z ktorých si určite vyberiete

Zobraziť viac podobných ponúk

Zobraziť viac podobných ponúk

Zobraziť pôvodnú ponuku
Variant:
Záchranný balíček za 3 €
Ukončené
3,00 €
32 zákazníkov

V cene variantu:

  • Záchranný balíček za 3 €

Platí do:

21. 5. 2017

Podmienky uplatnenia:

  • Voucher nie je potrebné uplatňovať. Váš príspevok dostane UNICEF v plnej výške automaticky.
Viac informácií, ako uplatniť voucher

Kde uplatniť:

UNICEF

www.unicef.sk

Podajte pomocnú ruku tým, ktorí ju teraz potrebujú najviac. Celý výnos zbierky poputuje deťom na Ukrajinu.

Pomôžte nám darovať deťom na Ukrajine nádej! Modrá farba našich gombíkov je pre nás a pre deti, ktorým pomáhame, farbou nádeje. Zapojte sa do 13. ročníka celoslovenskej verejnej zbierky Týždeň modrého gombíka, ktorá sa bude konať 15. – 21. mája 2017 a pomôžte nám zabezpečiť humanitárnu pomoc pre deti na Ukrajine.

Kríza na Ukrajine trvá už od roku 2014. Situácia na východe krajiny je nestála napriek podpisu viacerých dohôd, v ktorých sa jednotlivé strany dohodli na zložení zbraní a upokojení konfliktu. Následky konfliktu sú veľmi citeľné aj v širokom páse okolo týchto dvoch regiónov.

V súčasnosti kríza ovplyvňuje 3,7 milióna obyvateľov krajiny, z toho 580-tisíc detí. Obzvlášť ťažká je táto situácia práve pre deti – mnohé rodiny sa stretávajú s obrovskými ťažkosťami, museli sa už niekoľkokrát sťahovať, míňajú sa im finančné zdroje a strácajú psychické schopnosti zvládať vzniknutú situáciu.

V krajine je takmer 1,7 milióna obyvateľov (z toho asi 230-tisíc detí) vnútorne vysídlených. Od vypuknutia konfliktu bolo na východe Ukrajiny poškodených alebo zničených viac ako 740 škôl, t.j. 1 z 5 škôl v oblasti. Viac ako 200-tisíc detí v dvoch regiónoch, ktoré sú konfliktom zasiahnuté najviac, potrebuje urgentnú a dlhodobú psychosociálnu pomoc, ktorá im pomôže prekonať traumu z viac ako 3 roky trvajúceho násilia.

UNICEF poskytuje dlhodobú rozvojovú pomoc prostredníctvom programov, ktoré sa snažia zabezpečiť deťom ten najlepší štart do života a naplno rozvíjať ich potenciál.

Cieľom UNICEF je zabezpečiť ochranu a vhodné podmienky pre rast a zdravý vývin čo najväčšiemu počtu detí na svete. A tak v najviac postihnutých oblastiach zriaďuje centrá, v ktorých je osirelým deťom zabezpečená základná starostlivosť, strava, lieky a psychosociálna pomoc, bojuje za registráciu detí pri narodení, vyhľadáva pracujúce a zneužívané deti a šíri osvetu. 

Ďalšie informácie

  • Voucher nie je potrebné uplatňovať. Váš príspevok dostane UNICEF v plnej výške automaticky. 

Hodnotenie podniku

4,8/5 (64 hodnotenie)

Všetky hodnotenia