Testujeme nové ponuky – zážitok zo soľnej jaskyne

Testujeme nové ponuky – zážitok zo soľnej jaskyne

Mamma 30. 7. 2019

Viete, že by ste potrebovali aspoň na týždeň „vypadnúť“ k moru, no vaše zamestnanie vám to či už časovo, alebo finančne nedovoľuje? Potrebujete to ako soľ, lebo máte zdravotné problémy alebo jednoducho máte chuť vypnúť? Vyskúšala som za vás rýchle, cenovo dostupné riešenie, ktoré máte dokonca, čo by kameňom dohodil.

Navštívte soľnú jaskyňu v Prešove, ktorá sa nachádza v širšom centre mesta. Je veľmi ľahko dostupná autom, oproti sa nachádzajú tri platené parkoviská. Autobusová zastávka je tak isto vzdialená iba kúsok, keď vystúpite v okolí cintorína z liniek číslo 12 a 27. Prevádzka je jasne označená, viditeľná z cesty. My sme trafili na prvý pokus.

Vyskúšajte pobyt v soľnej jaskyni

Soľná jaskyňa je vhodná pre každého, pre koho je vhodný pobyt pri mori, preto sa nemusíte báť žiadnych kontraindikácii. Má priaznivý vplyv nielen na dýchacie cesty, pokožku, nervovú sústavu, ale aj na žalúdočné problémy a podobne. Vstup je vhodný  aj pre tehotné ženy alebo malé deti.  Pre najmenších je pripravený koberček, na ktorom sa môžu pohrať a s ním aj množstvo hračiek. Celý relaxačný pobyt trvá 45 minút. Nie je potrebné sa naň špeciálne pripravovať, okrem telefonickej objednávky.

Oblečenie je vhodné zvoliť také, v ktorom sa cítite príjemne. Do jaskyne sa vstupuje buď naboso, v papučiach alebo návlekoch. Teplota sa tu pohybuje od 20 do 22 stupňov. Pripravené sú polohovateľné ležadlá aj s dekami. Príjemná hudba dopĺňaná žblnkotom fontánky, v kombinácii s tlmeným osvetlením, vás pozvoľne privedú do stavu relaxácie. Celá návšteva nám zbehla veľmi rýchlo a určite sa sem vrátime aj s našimi deťmi. Do jaskyne sa totiž zmestí aj viac osôb naraz. Pre poznateľné účinky je vraj dobré absolvovať aspoň 5 vstupov.

Vysokú koncentráciu soli v ovzduší zabezpečujú 4 tony soli, z ktorých je postavená táto jaskyňa a tak isto aj slaná voda vo fontánke. V dnešnej dobe je dôležité nájsť si čas na relax a oddych – urobte tak práve v tejto jaskyni, do ktorej sa môžete, okrem jej priaznivých účinkov,   vybrať aj za príjemným ničnerobením a oddychom. 

Mamma

Som mama štyroch detí a preto u nás nikdy nie je nuda a vždy vymýšľame niečo nové.

Zaujal vás článok? Toto sa vám bude páčiť!